Ania Dąbrowska

Ania Dąbrowska

Ania Dąbrowska jest piosenkarką, autorką tekstów oraz kompozytorką. Ukończyła SWPS w Warszawie. W telewizji zadebiutowała jako uczestniczka programu "Idol". Cztery z sześciu płyt artystki pokryło się platyną. Była jurorką 1. edycji "The Voice of Poland". Jest członkinią Akademii Fonograficznej ZPAV.

Data urodzenia: 07.01.1981 r.
Miejsce urodzenia: Chełm
Instagram: Instagram.com/aniadabrowskaofficial
Strona internetowa: http://www.aniadabrowska.com/
Związki: Paweł Jóźwicki (2002-2014 r.)
Dzieci: Stanisław Jóźwicki (ur. 2010 r.), Melania (ur. 2013 r.)

Ania Dąbrowska: życiorys i kariera

Ania Dąbrowska urodziła się w Chełmie. W czasach licealnych uczęszczała do szkoły muzycznej do klasy kontrabasu. Grała także na gitarze basowej oraz śpiewała w zespole 4 Pory Roku. Na studia wyjechała do Warszawy, z wykształcenia jest psychologiem.

W 2008 r. wystąpiła w 1. edycji talent-show "Idol". Dostała się do finałowej 10-tki. Odpadła w 3. odcinku programów na żywo (zajęła 8. miejsce). Udział w "Idolu" otworzył jej drzwi do kariery muzycznej. Zaczęła współpracować m.in. z Andrzejem Smolikiem i Krzysztofem Krawczykiem. W 2004 r. ukazał się debiutancki album Dąbrowskiej "Samotność po zmierzchu". Zdobył uznanie krytyków oraz uzyskał status złotej płyty. Natomiast piosenki "Tego chciałam" czy "Charlie, Charlie" stały się przebojami. Dobrowską nagrodzono trzema statuetkami Fryderyków w kategoriach: Wokalistka Roku, Nowa Twarz Fonografii oraz Album Roku Pop. Otrzymała także nagrodę Eska Music Awards w kategorii Płyta Roku. Kolejny album wydała w 2006 r. Krążek "Kilka historii na ten sam temat" był utrzymany w stylistyce lat 60. Dąbrowska zaprezentowała nowy wizerunek. Płyta odniosła ogromny sukces. Album pokrył się platyną - trafił do czołówki najchętniej kupowanych płyt w 2006 r. Artystka wystąpiła na festiwalu TOPTrendy. Wokalistka zdobyła kolejne, cztery Fryderyki (kategorie: Wokalistka Roku, Album Roku Pop, Piosenka Roku oraz Videoklip Roku) oraz statuetkę Eska Music Awards (Album Roku - Polska). Kolejne trzy albumy "W spodniach czy w sukience?" (2008 r.), "Ania Movie" (2010 r.) oraz "Bawię się świetnie" (2012 r.) także pokryły się platyną. W latach 2008-2011 otrzymała kilkanaście nominacji do Fryderyków oraz jedną statuetkę w kategorii Teledysk Roku (2011 r.). Współpracowała z takimi artystami jak Leszek Możdżer, Daniel Bloom oraz francuską grupą Nouvelle Vague. W 2011 r. została jurorką w programie "The Voice of Poland". W tym samym otrzymała nagrodę miesięcznika Glamour (kategoria Metamorfoza roku). Szósty album studyjny, "Dla naiwnych marzycieli" wydała w marcu 2016 r. Promocję albumu rozpoczęła w listopadzie 2015 r., gdy ukazał się singiel "Nieprawda". Krążek szybko uzyskał status złotej płyty.

Ania Dąbrowska: życie prywatne

Ania Dąbrowska przez 12 lat była związana z Pawłem Jóźwickim, którego poznała w programie "Idol". Decyzję o rozstaniu podjęli pod koniec 2013 r. Po kilku miesiącach media donosiły, że wrócili do siebie. Sami zainteresowani nie potwierdzili tych plotek. Mają dwoje dzieci - Stanisława oraz Melanię.

Zobacz także:

Kuba Wojewódzki - Idol - The Voice of Poland - Paweł Jóźwicki

ania dąbrowska

Więcej o:

ania dąbrowska

  • Dziś finał The Voice of Poland!

    - jest wokalistą zespołu The Positive, z którym zagrał już ponad 100 koncertów. W życiu prywatnym - rozwodnik, ojciec córeczki Hani, od pewnego czasu znów szczęśliwie zakochany. Mateusz Krautwurst jest z całą pewnością postacią bardzo kontrowersyjną. Potwierdził to między innymi ostrymi słowami skierowanymi do Ani

  • Finał "The Voice of Poland" - relacja na żywo

    . Dlatego ja cię uściskam! - oznajmia Piaseczny. 20:30 Piotr Niesłuchowski z grupy Ani dąbrowskiej w piosence "Nie stało się nic" Roberta Gawlińskiego. Czy wygrasz ten program czy nie, na pewno nagrasz płytę. Przygotuj się jednak na to, że showibiznes do wężowisko - ostrzegł Nergal. Może się na przykład tak stać

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.