Sarsa

Sarsa

Sarsa to polska artystka, wokalistka, autorka tekstów oraz kompozytorka. Ze sceną muzyczną związana jest od lat, jednak popularność przyniósł jej dopiero występ w programie muzycznym „The Voice of Poland”. Nie wszyscy wielbiciele muzyki wiedzą, że poza działalnością wokalną Sarsa wspiera innych artystów.

Imię i nazwisko: Marta Markiewicz
Pseudonim: Sarsa, Sarsa Markiewicz
Data i miejsce urodzenia: 13.06.1989 roku Słupsk
Zawód: piosenkarka, autorka tekstów, kompozytorka
Oficjalna strona: sarsa.co.pl
Facebook: facebook.com/sarsamarkiewiczofficial
Instagram: @sarsa_markiewicz

Kim jest Sarsa?

Marta Markiewicz to artystka znana pod pseudonimem Sarsa. W Słupsku, z którego pochodzi, ukończyła studia w Akademii Pomorskiej na kierunku edukacja artystyczna. Gra na kilku instrumentach: pianinie, gitarze, ukulele, instrumentach klawiszowych. Od lat działa na rynku muzycznym tworząc samodzielnie lub biorąc udział w projektach muzycznych. Eksperymentuje od lat z gatunkami muzycznymi - dotychczasowe działania Sarsy ocierały się o jazz, poezję śpiewaną, alternatywny rock czy muzykę elektroniczną.
Swoją przygodę z muzyką Sarsa zaczęła w zespole Fluktua w 2010 roku. Sarsa wzięła trzykrotnie udział w programach łowiących muzyczne talenty. Pierwszym z nich był w 2011 roku „Must be the Music”. Następnie w 2013 roku mogliśmy posłuchać jej propozycji w programie „X-Factor”. W tym samym roku z zespołem Fluktua została dostrzeżona m.in. przez dziennikarzy radiowej „Trójki” podczas pierwszej edycji konkursu Skoda Auto Muzyka. W 2014 roku już jako samodzielna artysta zdobyła główną nagrodę w drugiej edycji wspomnianego wcześniej konkursu. W tym samym roku wzięła udział w programie „The Voice of Poland”, w którym zakwalifikowała się do finału z dużą szansą na zwycięstwo. Niestety z powodów zdrowotnych musiała zrezygnować z dalszego udziału w programie, wykorzystała jednak świetnie popularność, jaką dzięki niemu zyskała. Jeszcze w tym samym roku zrealizowała kilka projektów muzycznych, m.in. pojawiła się gościnnie w utworach innych artystów, uczestniczyła w nagraniu świątecznej płyty charytatywnej dla stowarzyszenia Siemacha.
Rok 2015 był pasmem sukcesów za sprawą nagranego utworu „Naucz mnie” i płyty „Zapomnij mi”, na której się znalazł ten singiel. Utwór był bardzo popularny w mainstreamowych stacjach radiowych, zdobył wiele nagród, w tym w kategorii Najlepszy Hit na gali Eska Music Awards. W marcu 2017 roku artystka zapowiedziała swój drugi album wypuszczając utwór go promujący, pt. „Bronię się”. Sama płyta powstaje w studiach nagraniowych w Szwecji i w Wielkiej Brytanii.

Sarsa – współpraca z innymi artystami

Nie wszyscy wiedzą, że Sarsa wspiera artystycznie innych artystów jako autorka tekstów, kompozytorka lub producentka muzyczna. Dotychczas miała okazję współtworzyć utwór „Biegnę” dla Moniki Lewczuk i Antka Smykiewicza, napisać słowa i jednocześnie zaśpiewać utwór „Od połowy” wraz z artystą kryjącym się pod pseudonimem Ukeje.

sarsa

Więcej o:

sarsa

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.