Reni Jusis

Reni Jusis

Reni Jusis to polska piosenkarka i autorka tekstów. Pod koniec lat dziewięćdziesiątych przebój jej autorstwa "Zakręcona" śpiewała cała Polska. Reni Jusis prywatnie jest żoną Tomasza Makowieckiego.Pełne imię i nazwisko: Renata Jusis
Data urodzenia: 29 marca 1974r.
Miejsce urodzenia: Konin
Zawód: piosenkarka i autorka tekstów
Rodzina: mąż Tomasz Makowiecki, syn Teofil, córka Gaja
Instagram: @renijusis
Facebook: facebook.com/ReniJusisfanpage

Reni Jusis - rozwój kariery

Reni Jusis związana była ze sceną od najmłodszych lat. Jako dziecko brała udział w konkursach piosenki dziecięcej. Gdy miała siedem lat podjęła naukę w Zespole Szkół Muzycznych imienia Grażyny Bacewicz w Koszalinie. Uczęszczała do klasy fortepianu.
Gdy miała dziewiętnaście lat, podczas występów w musicalu "Fatamorgana" granego przez Bałtycki Teatr Dramatyczny, została zauważona przez producenta muzycznego Yaro. Zaprosił ją do współpracy z jego zespołem. Początkowo Reni Jusis śpiewała w chórkach, a potem wykonywała refreny w utworach rapowych.
W 1997 roku Reni Jusis i Yaro nagrali wspólną płytę "Yazzda". Pochodzi z niej znany przebój "Rowery dwa".

Reni Jusis i "Zakręcona"

W 1998 roku ukazał się debiutancki album Reni Jusis "Zakręcona". Powstał on we współpracy z Yaro. Album okazał się być sukcesem. Został nagrodzony trzema nagrodami Fryderyków. Z płyty pochodzi hit "Zakręcona", który do dzisiaj jest chętnie grany przez rozgłośnie radiowe, a jego charakterystyczny refren kojarzy prawdopodobnie każdy w Polsce.
W 1999 roku Reni Jusis wydała drugi album, który w całości napisała i wyprodukowała samodzielnie. Nie powtórzył on jednak sukcesu swojego poprzednika.
Kolejny album Reni Jusis ukazał się w 2001 roku. Nosił tytuł "Elektrenika". Z tego krążka pochodzi utwór "Kiedyś cię znajdę", który powtórzył sukces piosenki "Zakręcona" i jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych kawałków w Polsce. Był wykorzystywany w wielu filmach i serialach, a od 2015 roku jest motywem przewodnim czołówki serialu "Singielka".

Zobacz także:

Tomasz Makowiecki - Zbigniew Wodecki - Katarzyna Skrzynecka

reni jusis

Więcej o:

reni jusis

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.