Radek Liszewski

Radek Liszewski

Radek Liszewski jest polskim muzykiem, liderem zespołu disco – polo Weekend. Zyskał sławę po wydaniu hitu "Ona tańczy dla mnie". Piosenka stał się przebojem w Polsce i za granicą. Na fali popularności wokalista wystąpił w programach typu talk - show, serialu oraz filmie fabularnym.

Imię i nazwisko: Radosław Liszewski
Data urodzenia: 18 maja 1976r.
Miejsce urodzenia: Sejny
Zawód: muzyk, kompozytor
Gatunek muzyczny: disco polo, dance
Zespół: Weekend
Facebook: facebook.com/Radek-Liszewski

Radek Liszewski - kariera muzyczna

Radek Liszewski rozpoczął naukę na instrumentach perkusyjnych już w wieku dziewięciu lat. Jako nastolatek wraz z grupą przyjaciół założył zespół rockowy. Od lat 90. jest związany z muzyką disco polo. W 2000 roku założył zespół Weekend, którego jest liderem. Liszewski komponuje muzykę oraz pisze teksty. Ogromną popularność Radek wraz z zespołem zdobył w 2012 roku za sprawą utworu "Ona tańczy dla mnie". Przebój zyskał popularność także poza granicami Polski, zajął 17. miejsce na liście przebojów portalu YouTube. Zespół grał koncerty dla Polonii w Stanach Zjednoczonych między innymi w Chicago, Nowym Jorku i New Jersey. Ponadto jako pierwszy polski utwór, piosenka pojawiła się w grze "Just Dance", obok przebojów gwiazd takich jak Sia, Justin Bieber i Sean Paul. Poza działalnością w zespole Weekend Liszewski komponował i aranżował utwory dla innych zespołów, na przykład Skalar, Mister Night i Cliver.

Radek Liszewski – obecność w mediach

Po sukcesie przeboju "Ona tańczy dla mnie" Radosław Liszewski pojawił się w wielu programach telewizyjnych, na przykład "Kuba Wojewódzki", "Rozmowy w toku", "Ale mądrale". W 2013 roku muzyk zagrał w serialu paradokumentalnym "Szpital" emitowanym na antenie TVN. Rok później Radek zagrał lidera zespołu Fałszywy Laser w filmie fabularnym "Disco polo". W 2015 roku wokalista wziął udział w programie rozrywkowym "Celebrity Splash!". Liszewski odpadł z rywalizacji w półfinale. Wraz z zespołem kilkukrotnie wystąpił w programie "Jaka to melodia?".

radek liszewski

Więcej o:

radek liszewski

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.