Kącik mola książkowego

Zapraszamy do czytania!

Kilka dni temu, Kotek napisał Wam o premierze książek Małgorzaty Budzyńskiej z cyklu "Ala Makota" ( zobacz tutaj ). Znajdziecie je już w księgarniach, a Kotek chciałby napisać o nich kilka słów.

Ala Makota to dziewczyna, którą na pewno polubicie. Pozytywnie zakręcona, ma problemy z jakimi zmaga się każdy z nas. Czasem denerwuje ją rodzina, czasem brat powie coś, że ma ochotę się z nim rozprawić ;) Życie. Ala spisuje swoje wzloty i upadki, swoje przemyślenia (i nie tylko swoje - w jej pamiętniku pojawią się liczne aforyzmy, które dodają całości charakteru), a my możemy to czytać i...dojść do wniosku, że każdy z nas może być taką Alą. Siłą książek "Ala Makota. Maksymalnie ja" jest to, że każdy z najdzie tam coś dla siebie, każdy w Ali może odnaleźć swoje cechy. Możemy zobaczyć, jak bohaterka radzi sobie z różnymi problemami, spróbować wykorzystać jej patenty w codziennym życiu. Książkę czyta się naprawdę przyjemnie - warto po nią sięgnąć, nie zawiedziecie się :)

Co pisze o książce wydawca?

Ala Makota powraca! Poznamy jej pierwsze zapiski, wcześniejsze niż Notatnik sfrustrowanej nastolatki - zupełnie nowe i pełne zwariowanych wydarzeń. Mamy wreszcie polską, wydawać by się mogło, zwyczajną dziewczynkę, która w lekki, zabawny sposób opisuje swój świat - rodzinę (w tym dwóch starszych braci), szkołę z nauczycielami i nieznośnymi kolegami, przyjaźnie i pierwsze uczucia. Ala uwielbia wszelkiego rodzaju złote myśli, które wprowadza do swojego "dziennika". Te krótkie aforyzmy stanowią dodatkową atrakcję obu książek, są i zabawne, i mądre, i zachęcają do refleksji. - Wydawnictwo Znak

PS W księgarniach znajdziecie także "Sekretnik Nastolatki 2011 " - własny kalendarz, w którym nie tylko będziecie mogli zapisywać ważne dla Was informacje, znajdziecie tam też dużo ciekawostek i rzeczy, które powinny Wam się przydać ;)

Sięgniecie po te książki?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.