Ciekawostki na temat Disneylandu w Paryżu

Podróż do Disneyland Resort Paris to nagroda główna w naszym Konkursie High School Musical , dlatego Kotek przygotował kilka ciekawostek na temat tego magicznego miejsca.

High School MusicalHigh School Musical 

Czy wiesz, że...?

- Na świecie jest aż pięć rodzinnych parków rozrywki Disneya, a najbliższy nam znajduje się we Francji, bardzo blisko jej stolicy - Paryża.

- Paryski Disneyland to wielki teren zabawy, na który składają się 2 parki rozrywki, 7 hoteli Disneya, terminal kolei i autobusów oraz centrum kulturalno-handlowe z kinem, restauracjami i sklepami z pamiątkami. Do dziś zabudowano aż 900 hektarów terenu, a cały Disneyland dysponuje powierzchnią o wielkości równej 1/5 powierzchni Paryża.

- 2 parki w Disneylandzie pod Paryżem to Disneyland Park i Walt Disney Studios. Ich bramy znajdują się tuż obok siebie. Obydwa parki zapraszają do skorzystania z ponad 50 atrakcji, a już w przyszłym roku otwarte zostaną kolejne. Największym powodzeniem cieszą się: przejażdżka w jaskiniach z Piratami z Karaibów, kolejka górska Indiany Jonesa, nurkowanie w głębiny oceanów w poszukiwaniu Nemo czy szalona winda hotelu Hollywood Tower. 

- W tym roku w Disneylandzie króluje największa gwiazda Disneya - Myszka Miki. Park zaprasza do udziału w Magicznym Przyjęciu Mikiego, pełnego tanców, zabaw, parad i pokazów, które tworzy każdego dnia ponad 1000 artystów - tancerzy, choreografów, muzyków czy dekoratorów. Być może nie wiesz, że Miki, stworzony przez Walta Disneya w 1928 roku, pierwotnie miał nosić imię Mortimer. Nie podobało się ono jednak żonie Walta, Lillian. To ona zdecydowała o imieniu Myszki, która bawi nas już od 81 lat!

- Odwiedzając park nie można przegapić parady. W tym roku masz szansę obejrzeć Gwiazdy Disneya podczas Once Upon a Dream Parade w Parku Disneyland oraz boharetów za kierownicami zabytkowych samochodów podczas parady Stars'n'Cars w Walt Disney Studios. W tym drugim parku występują na scenie także Twoi ulubieni bohaterowie z High School Musical, zobaczysz ich na żywo nawet kilka razy dziennie !

- Najstarszy gość parku miał 106 lat, bo Disneyland to miejsce dla osób w każdym wieku. Oprócz fascynujących atrakcji, Disneyland to prawdziwy park - o zieleń dba zespół ogrodników codziennie pielęgnujących pół miliona kwiatów i 450 000 drzew i krzewów.

- Park jest otwarty przez cały rok, latem nawet do 23:00, a w niektóre dni zabawę kończy imponujący pokaz sztucznych ogni. Po zmroku bajkową scenerię alei Main Street USA rozświetla aż 225 000 żarówek.

TUTAJ znajdziesz wszystkie informacje o konkursie i materiały do stworzenia komiksu z bohaterami "High School Musical"

Oprócz wycieczki do Disneyland Resort Paris można także wygrać zestawy gadżetów:

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.