Przyjemna praca...

...czy to w ogóle możliwe?

Maj to czas egzaminów, matur, a co za tym idzie, podejmowania decyzji dotyczących przyszłości. Każdy z nas od czasu do czasu o myśli o tym, co chciałby robić w życiu . Czasem realnie spoglądamy w przyszłość, a czasem oddajemy się zupełnie zwariowanym marzeniom (choć wcale nie niemożliwym) do spełnienia, jak te o byciu instruktorem windsurfingu na bajecznej plaży w gorącej Australii, czy projektantem mody u Chanel.

fot. Shutterstockfot. Shutterstock fot. Shutterstock

Jest takie powiedzenie - "znajdź prace, którą lubisz, a nie będziesz musiał pracować do końca życia ". To marzenie większości ludzi - mieć pracę która przynosi nie tylko kasę, ale też satysfakcję, możliwość robienia tego, co się kocha i co sprawia nam przyjemność. Czy można uczynić z hobby swój zawód? Niektórym się to udaje! Nowe zawody dają takie możliwości - przeczytaj jak można zarabiać, jednocześnie robiąc to, co się lubi:

~ Lubisz imprezować, nosić fajne ciuchy i otaczać się drogimi gadżetami? To właśnie robi trendsetter ! To człowiek - logo, zajmujący się promowaniem sobą konkretnej marki, lub nawet kilku. To taka niekonwencjonalna, żywa reklama. Jakie atuty musisz posiadać, żeby nim zostać? Musisz być przebojowa, pewna siebie, towarzyska, młoda i atrakcyjna. Trzeba być niezależnym i lubić imprezować. Firma zapewnia modne, drogie ubrania, nowe modele telefonów komórkowych, czasem samochód. Oczywiście, nikt nie może widzieć, kim jesteś, chodzi o to, żeby inni chcieli Cię naśladować, a co za tym idzie kupować dyskretnie promowane przez Ciebie marki. Trendsetter musi "bywać" - kluby, imprezy to jego miejsce pracy. Nawiązuje kontakty, jest duszą towarzystwa, a "przy okazji" wtrąca parę ciepłych słów o swojej nowej komórce, lub proponuje wspólne zakupy ;)

ShutterstockShutterstock Shutterstock

~ Większość małych dziewczynek marzy o swoim ślubie - sukni, pięknym miejscu, kwiatach itd. Jednak niektórym to zainteresowanie nie przechodzi z chwilą zorganizowania swojej uroczyści, albo nawet swoim znajomym. Życie w bajkowym świecie sukien, kwiatów, zaproszeń na eleganckim papierze i innych ślubnych gadżetów staje się ich pasją. I z tym hobby można związać swoją przyszłość, wystarczy zostać wedding plannerem ! Ten zawód przywędrował do nas z Zachodu. Jeśli widziałaś "Powiedz tak" z Jennifer Lopez, wiesz o co chodzi! Wedding planner, czyli konsultant ślubny, zajmuje się całkowitą organizacją ślubu i wesela - umawia narzeczonych z najlepszymi fachowcami w ślubnej branży, załatwia za parę młodą fotografa, salę, pomaga dobrać odpowiednie kreacje. Dba, by w tym szczególnym dniu nic ich nie zaskoczyło. Konsultant pomaga też spełnić szalone pomysły narzeczonych , np. ślub w chmurach podczas lotu balonem, lub wręcz przeciwnie, pod ziemią, np. w zabytkowej kopalni :)

ShutterstockShutterstock Shutterstock

~ Jesteś fanem gier komputerowych? To także możesz zmienić w swój zawód, i zostać projektantem gier komputerowych! Projektant zajmuje się przygotowaniem szaty graficznej, pomysłu i mechanizmu gry. Co trzeba zrobić, by móc nim zostać? Po pierwsze i najważniejsze lubić grać, mieć rozeznanie na rynku gier, oraz szerokie zainteresowania , by kreowane przez niego gry były ciekawe. Uczelnie już tworzą specjalne kierunki studiów dla przyszłych projektantów, na których studenci uczą się jak napisać i stworzyć grę, ale także podstaw psychologii i marketingu

fot. Shutterstockfot. Shutterstock fot. Shutterstock

Pracę marzeń odnalazł także pewien Brytyjczyk - odpowiedział na casting na rezydenta australijskiej wyspy Hamilton. Ma spędzić na wyspie pół roku, wraz ze swoja dziewczyną , a jego obowiązkiem jest tylko pisanie bloga, wklejanie do niego zdjęć, filmików i relacji z rajskiego życia , a także dokarmianie żółwi i ryb. Wszystko po to, by promować atrakcje turystyczne tego miejsca. Oprócz tych rajskich wakacji dostanie wysokie wynagrodzenie! To się nazywa praca marzeń!

Jaka jest Twoja wymarzona praca?

Więcej o: