Jak gwiazdy napisały dyktando?

Mateusz Damięcki, Edyta Herbuś, Adam Fidusiewicz i Ola Kwaśniewska - wzięli wczoraj udział w konkursie Gwiazd Ortografii tegorocznego Ogólnopolskiego Dyktanda. Komu poszło najlepiej?

Wczoraj w Katowicach blisko tysiąc osób napisało ogólnopolskie dyktando. Organizatorzy zaprosili do udziału w konkursie sportowców, polityków, aktorów, muzyków i gwiazdy znane z programów rozrywkowych. Była m.in. Anna Dereszowska, Matylda Damięcka, Karolina Malinowska , Edyta Herbuś . Pierwsze miejsce w konkursie dla gwiazd zajął zdolny pianista Szczepan Kończal. Na drugim miejscu uplasowała się Ola Kwaśniewska , a na trzecim dziennikarz Marek Zając.

Eastnews

Ola powiedziała w rozmowie z jednym z portali internetowych, że nigdy nie miała problemów z ortografią dzięki ojcu, który często przepytywał ją z pisowni trudnych słow.

Do tej pory lubię dociekać, dlaczego jakieś słowo pisze się tak, a nie inaczej. Tu pewnie będą same wyjątki. Zdecydowałam się startować dla idei. Jestem wielką fanką języka polskiego i uważam, że dobrze to chociaż w taki sposób zademonstrować.

Wszystkim zwycięzcom gratulujemy.

Więcej o: