Chcą wyrzucić Dodę z Dwójki za obsceniczne zachowanie!

W końcu ktoś zwrócił uwagę na niesmaczne żarty Dody. Komisja Etyki TVP zdecydowanie potępiła zachowanie piosenkarki w programie "Gwiazdy tańczą na lodzie" i określiła je jako "obsceniczne" i "wulgarne". Czy Doda zostanie usunięta z jury show?

Gazeta.pl napisała wczoraj:

Orzeczenie Komisji, zamieszczone w czwartek na stronie internetowej TVP, odnosi się do premierowego odcinka "Gwiazdy tańczą na lodzie" z 19 października. Komisja przypomniała toczony na wizji dialog pomiędzy Dorotą Rabczewską a Przemysławem Saletą : "Saleta ciągnij fleta"; "Doda zrób mi loda" , podkreślając jednocześnie, że Doda "zachowywała się w sposób wulgarny wręcz obsceniczny".

- Zdaniem Komisji, nie była to sytuacja przypadkowa, ponieważ Doda była przygotowana na ten dialog, mając ze sobą odpowiedni rekwizyt, należy w tej sytuacji wnioskować, że była to zaplanowana scenka" - orzekła Komisja.

W orzeczeniu podkreślono, że widowisko "Gwiazdy tańczą na lodzie" to program cieszący się dużą popularnością, który oglądają także dzieci.

- Jest czymś niedopuszczalnym, by były narażane na oglądanie występów osób znanych z brukowych, skandalizujących zachowań i wypowiedzi, co ma miejsce w wypadku Dody - stwierdziła Komisja, dodając, że otrzymuje w tej sprawie skargi od telewidzów.

Komisja Etyki TVP przypomina jednocześnie, że w Karcie Etycznej Mediów zasada pierwszeństwa dobra odbiorcy głosi: - Podstawowe prawa czytelników, widzów, słuchaczy są nadrzędne wobec interesów redakcji, dziennikarzy, wydawców, producentów i nadawców.

- Pogoń za wskaźnikami oglądalności i za sensacją obliczoną na najmniej wybrednego odbiorcę musi napotykać na czytelne, nieprzekraczalne granice w telewizji publicznej, która powinna służyć za wzór dla mediów komercyjnych - podkreślono w orzeczeniu podpisanym przez przewodniczącą Komisji Etyki TVP Krystynę Mokrosińską.

Czy Doda zostanie usunięta z programu? A może jest jakieś inne wyjście, które sprawi, że nie będzie ona mówiła tylu "obscenicznych" rzeczy? Zakneblować jej usta!

Więcej o: