Te gwiazdy założyły własne biznesy. Miały być miliony, ale nie wszystkim się nie udało

Oni wiedzą, jak zarobić nie tylko na boisku czy planie filmowym. Część gwiazd postanowiła zainwestować swoje fundusze we własne biznesy. Niektórzy do dziś prowadzą je z powodzeniem, ale nie wszyscy mieli tyle szczęścia.

Wśród gwiazd, które zdecydowały się na otworzenie własnego interesu, znajduje się wiele osób znanych z pierwszych stron gazet czy portali plotkarskich. Oto czym zajmują się gwiazdy poza sceną i ściankami. 

Zobacz wideo "Niezwykłe miejsce, niezwykłe przeżycie". Małgorzata Rozenek zachwycona obozem Anny Lewandowskiej

Lewandowski może poszczycić się sukcesami nie tylko na boisku. Lista jego biznesów jest długa

Kapitan polskiej reprezentacji na finanse z pewnością nie może narzekać. Część z nich postanowił przeznaczyć na rozkręcenie własnej działalności i to jak się okazuje niejednej. Jedną z nich jest agencja marketingowa Stor9, która współpracuje z takimi markami jak 4F, BMW, Martini czy HBO. Kolejna to warszawska restauracja NINE's prowadzona wraz z dwoma wspólnikami. Ponadto Lewy wraz z żoną Anną są właścicielami spółki Levann, która głównie skupia się na sprzedaży produktów spożywczych. 

 

Katarzyna Cichopek oferuje autorską biżuterię. Niedawno poszerzyła swoją ofertę

Gwiazda "M jak miłość" otworzyła sklep YaCichopek, który początkowo zajmował się produkcją biżuterii. Obecnie oferta marki Kasi Cichopek została rozszerzona o perfumy. 

Kolekcja YA to coś, co przez lata tliło się w moim sercu. To zbiór obserwacji samej siebie oraz innych kobiet zmaterializowany w pięknej formie.

- można przeczytać na stronie sklepu. 

 

Magda Gessler ma dwa lokale w Warszawie. Nie wszystkie jej biznesy okazały się sukcesem

U Fukiera na warszawskiej starówce to niejedyny lokal prowadzącej "Kuchenne rewolucje". Magda Gessler jest też właścicielką kawiarni Słodki Słony, która często szokuje wysokimi cenami. Ponadto restauratorka sygnuje swoim nazwiskiem markę produkującą lody Ice Queen Magda Gessler. Nie wszystkie pomysły Gessler były jednak udane. Kilka lat temu próbowała wypromować parówki Besos. Dość szybko zostały one wycofane z rynku, choć jak wówczas tłumaczyła asystentka Gessler, wynikało to z faktu, że był to "produkt z limitowanej edycji". 

 

Małgorzata Rozenek-Majdan również nie próżnuje. Ma kilka źródeł dochodu

Prowadząca "DDTVN" jest właścicielką marki odzieżowej Mrs. Drama. Początkowo ubrania dostępne były wyłącznie w sklepie online, ale jakiś czas temu Rozenek otworzyła również stacjonarny butik w Warszawie. Poza tym "perfekcyjna pani domu" prowadzi również firmę cateringową MRM Food. W rozmowie z Jastrząb Post wyznała ponadto, że ma udziały w firmie produkującej kartonowe opakowania oraz zajmującej się produkcją suplementów. 

 

Mroczek House, czyli eventy z braćmi Mroczek. Co poszło nie tak? 

W 2007 roku Rafał Mroczek i Marcin Mroczek postanowili otworzyć własny biznes. Założyli agencję eventową, której byli twarzą. Rozkręcanie biznesu zostawili swojemu przyjacielowi, którego włączyli do spółki jako wspólnika. Niestety, zleceń brakowało, a to zaczęło potęgować długi. O tę sytuację oskarżyli wspólnika i postanowili go pozwać. W 2009 roku firma została zawieszona, ale Rafał reaktywował ją w 2015 roku jako jednoosobową działalność gospodarczą. Ostatecznie agencja Mroczek House została zamknięta siedem lat później. 

 

Joanna Jabłczyńska spełnia się nie tylko w aktorstwie. Postanowiła otworzyć kancelarię

Jabłczyńska rozpoznawalność zyskała dzięki roli Marty Hoffer-Konarskiej w serialu "Na Wspólnej", w którą wciela się od 2003 roku. Później wystąpiła w jeszcze kilku hitach tj. "Nigdy w życiu" czy "Dlaczego nie". Jednak zamiast szkoły filmowej postawiła na Wydział Prawa i Administracji UW. W latach 2016-2019 była współwłaścicielką jednej z warszawskich kancelarii, a potem postanowiła otworzyć własną. 

 

Strzyżenie u "BrzydUli". Julia Kamińska ma własny salon fryzjerski 

W 2018 roku serialowa "BrzydUla" otworzyła w Warszawie salon fryzjerski Spiękniej. Jak dowiadujemy się z instagramowego profilu firmy, poza kompleksową opieką nad naszymi włosami możemy wykonać tam również makijaż, laminację lub masaż kobido. 

 

Andrzej Piaseczny założył klub gejowski w Krakowie. Stracił na tym ok. 150 tysięcy złotych

W 2002 roku piosenkarz otworzył klub Soho, który zajął trzy piętra w jednej z krakowskich kamienic. Po roku ze względu na brak klientów postanowił sprzedać swoje udziały, na czym stracił, jak stwierdził ok. 150 tys. zł. 

 

Piotr Adamczyk także zainwestował w gastronomię. Jest współwłaścicielem restauracji

Do gwiazd, które pieniądze postanowiły przeznaczyć na biznes gastronomiczny, należy również Adamczyk. Od 2019 roku jest współwłaścicielem restauracji Stary Dom w Warszawie. Na profilu restauracji można dostrzec, że miejsce chętnie odwiedzane jest nie tylko przez polskich celebrytów, ale również zagranicznych tj. Steven Seagal czy Priyankę Chopra-Jonas. 

 

Grażyna Szapołowska była twarzą marki kosmetycznej. Ekskluzywne produkty nie miały jednak wielu fanów

Aktorka zainwestowała w przemysł kosmetyczny, a jej produkty z linii Sza Cosmetics miały być polskim odpowiednikiem Diora. Ceny okazały się jednak za mało przystępne dla Polek, co ostatecznie doprowadziło do zamknięcia biznesu. 

 

Od polityki po browar. Janusz Palikot przejął Browar Tenczynek

Janusz Palikot jako właściciel Manufaktury Piwa, Wódki i Wina w 2018 roku przejął Browar Tenczynek. Jednym z najpopularniejszych trunków produkowanych od 2021 roku jest piwo BUH z suszem konopnym. Jest to produkt spółki Przyjazne państwo, która została założona przez Palikota, Kubę Wojewódzkiego i Tomka Czechowskiego.

 

Kayah prowadzi wytwórnię płytową. Pod jej skrzydłami znajduje się wiele znanych gwiazd

Kayax to wytwórnia płytowa piosenkarki, która kompleksowo zajmuje się artystami - od promocji po wydawanie płyt. Współpracuje z gwiazdami tj. Brodka, Daria Zawiałow, Julia Wieniawa, Krzysztof Zalewski, Mrozu czy Kasia Nosowska. 

 

Tomasz Kammel zamknął biznes w atmosferze skandalu. Prowadził szkolenia

W 2001 roku Tomasz Kammel założył firmę szkoleniową Sparrow. Jej przychody były bardzo pokaźne, dopóki nie wyszło na jaw, że jego ówczesna partnerka Katarzyna Niezgoda jako wiceprezeska banku, miała zlecać firmie Kammela przeprowadzanie szkoleń. Prezenter był zmuszony zamknąć firmę w 2013 roku. 

 

Marek Kondrat specjalizuje się w winach. Już wcześniej próbował swoich sił w biznesie

Poza aktorstwem w latach 90. Marek Kondrat wraz z Bogusławem Lindą i Wojciechem Malajkatem zostali właścicielami restauracji Prohibicja. Sieć lokali nie przynosiła zysków, co ostatecznie doprowadziło do jej upadku. Ostatecznie Kondrat porzucił aktorstwo na rzecz wina i teraz jest właścicielem marki KONDRAT Wina Wybrane oraz lokali BARaWino. 

 
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.