Hanna Gronkiewicz-Waltz komentuje wpis Anny Kalczyńskiej ws. Rosjan. Nie zgadza się z dziennikarką

Polska i inne kraje Unii Europejskiej chcą wprowadzić zakaz wydawania wiz Rosjanom. Anna Kalczyńska poparła ten pomysł na sankcję. Nie zgodziła się z nią była prezydentka Warszawy - Hanna Gronkiewicz-Waltz. Skomentowała wpis dziennikarki w wymowny sposób.

Jakiś czas temu podzielono się pomysłem utworzenia kolejnej sankcji dla Rosjan. Tym razem chodziło o zakaz wjazdu na teren Unii Europejskiej dla obywateli narodu wschodniosłowiańskiego. Polska jest za wprowadzeniem sankcji. Na ten moment z zakazem nie zgodził się kanclerz Niemiec Olaf Scholz. Okazuje się, że w sprzeciwie nie jest sam. Hanna Gronkiewicz – Waltz także uważa ten pomysł za nietrafiony. W charakterystyczny dla siebie sposób skomentowała wpis Anny Kalczyńskiej.

Zobacz wideo Anna Kalczyńska komentuje wywiad Dykiel i zachowanie Woźniak-Starak

Hanna Gronkiewicz-Waltz nie zgadza się z Anną Kalczyńską. Wyraziła to w mocny sposób

Dziennikarka "Dzień dobry TVN", Anna Kalczyńska napisała w mediach społecznościowych post, w którym wyraziła poparcie zakazowi wydawania wiz Rosjanom. Postanowiła pokazać, że się nie myli, przedstawiając internautom trzy argumenty:

Jestem za totalnym zakazem wydawania wiz Rosjanom, ponieważ: odpowiedzialność zbiorowa w tej wojnie jest faktem i szerokie oddziaływanie na wolność podróżowania może realnie coś zmienić, antyputinowscy Rosjanie są bierni, Putin od dawna utrzymuje, że Zachód trawi rusofobia - podkreśliła prezenterka.

Polityczka nie była zgodna co do słów dziennikarki telewizyjnej. Odpowiedziała na jej wpis, przekazując tym samym, że jest przeciwna zakazowi ze względów demokratycznych.

Jestem przeciw zakazowi wydawania wiz Rosjanom, gdyż powinni widzieć, na czym polega demokracja, a nie nauczą się tego inaczej niż dzięki podróżom na Zachód - podsumowała.

Co myślicie o komentarzu Hanny Gronkiewicz-Waltz? Zaskoczyła was opinia byłej prezydentki Warszawy?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.