Janusz Palikot i Kuba Wojewódzki jak Elon Musk i Bill Gates. Powtórzyli historyczny krok

Podczas najnowszej konferencji prasowej Manufaktury Piwa, Wódki i Wina członkowie zarządu spółki poszli śladami największych biznesmenów świata, czyli Elona Muska i Billa Gatesa. Domyślacie się, o co może chodzić?

Można wejść dosłownie tanecznym krokiem na konferencję prasową, niekoniecznie będąc gwiazdą show-biznesu. Ten już dziś kultowy zwyczaj rozpoczął w 1995 roku Bill Gates wraz z komikiem Jayem Leno podczas oficjalnej prezentacji Windows '95. Panowie wówczas wywijali na scenie do utworu "Start Me Up" zespołu The Rolling Stones.

Kuba WojewódzkiKuba Wojewódzki ogłosił nowy biznes. Razem z Januszem Palikotem będą sprzedawać piwa z CBD

 

Ponad dwie dekady później na podobny krok kilkukrotnie zdecydował się najbogatszy człowiek na świecie, czyli Elon Musk. W 2020 roku obiecał na Twitterze, że zatańczy podczas uroczystego otwarcia fabryki Tesli w Niemczech. Dotrzymał słowa i obserwujących go klientów Tesli oraz ich rodziny uraczył nieco pokracznym tańcem. Elon Musk nie jest mistrzem parkietu, ale nie zrezygnował z tego typu przywitań z publicznością. Podobnie zachował się na otwarciu fabryki w Szanghaju. Zobaczcie zresztą sami:

 

Palikot i Wojewódzki jak Musk i Gates? Powtórzyli historyczny krok

Co z tym wszystkim wspólnego mają Kuba Wojewódzki i Janusz Palikot? Jak się okazuje, całkiem sporo. Manufaktura Piwa, Wódki i Wina zarządzana przez Janusza Palikota wchodzi na giełdę, o czym oficjalnie poinformowano na konferencji prasowej. W zarządzie spółki oprócz Palikota znajdują się: Kuba Wojewódzki, Tomasz Czechowski i Tomasz Nietubyć. Panowie pozazdrościli Muskowi i Gatesowi i tanecznym krokiem weszli na scenę. Z pozoru niewinny taniec staje się już powoli kultowym elementem wśród prezentacji największych biznesów świata, do których, jak widać, Palikot i jego koledzy aspirują. Nieco rozchwiany, nierówny krok, za który nie otrzymaliby 10 punktów w "Tańcu z Gwiazdami", uwieczniono oczywiście na Instagramie:

Soul Dracula! Wczorajsze wejście na konferencję prasową MPWiK! - napisał pod nagraniem Palikot.
 

Taniec zarządu spotkał się z ciepłym przyjęciem wśród internautów, choć nie brakowało dwuznacznych emotek z małpą z zasłoniętymi oczami:

Trochę uśmiechu i radości w tym nudnym kraju.
Pozytywnie zakręceni, z dystansem do siebie.
Panie Januszu, ruchy znakomite. Zawodowiec - czytamy w komentarzach.

Spółka zarządzana przez Janusza Palikota prężnie działa już nie tylko na polskim rynku. Były polityk przygotowuje się do podbicia zachodu. Obecnie szykuje się do uruchomienia sprzedaży wyselekcjonowanych produktów wytwarzanych w Polsce na rynku amerykańskim. Kto wie, może jeszcze spotka się z Elonem Muskiem i zatańczą na jednej konferencji.

Więcej o: