Janusz Palikot i Kuba Wojewódzki jak Elon Musk i Bill Gates. Powtórzyli historyczny krok

Podczas najnowszej konferencji prasowej Manufaktury Piwa, Wódki i Wina członkowie zarządu spółki poszli śladami największych biznesmenów świata, czyli Elona Muska i Billa Gatesa. Domyślacie się, o co może chodzić?

Można wejść dosłownie tanecznym krokiem na konferencję prasową, niekoniecznie będąc gwiazdą show-biznesu. Ten już dziś kultowy zwyczaj rozpoczął w 1995 roku Bill Gates wraz z komikiem Jayem Leno podczas oficjalnej prezentacji Windows '95. Panowie wówczas wywijali na scenie do utworu "Start Me Up" zespołu The Rolling Stones.

 

Ponad dwie dekady później na podobny krok kilkukrotnie zdecydował się najbogatszy człowiek na świecie, czyli Elon Musk. W 2020 roku obiecał na Twitterze, że zatańczy podczas uroczystego otwarcia fabryki Tesli w Niemczech. Dotrzymał słowa i obserwujących go klientów Tesli oraz ich rodziny uraczył nieco pokracznym tańcem. Elon Musk nie jest mistrzem parkietu, ale nie zrezygnował z tego typu przywitań z publicznością. Podobnie zachował się na otwarciu fabryki w Szanghaju. Zobaczcie zresztą sami:

 

Palikot i Wojewódzki jak Musk i Gates? Powtórzyli historyczny krok

Co z tym wszystkim wspólnego mają Kuba Wojewódzki i Janusz Palikot? Jak się okazuje, całkiem sporo. Manufaktura Piwa, Wódki i Wina zarządzana przez Janusza Palikota wchodzi na giełdę, o czym oficjalnie poinformowano na konferencji prasowej. W zarządzie spółki oprócz Palikota znajdują się: Kuba Wojewódzki, Tomasz Czechowski i Tomasz Nietubyć. Panowie pozazdrościli Muskowi i Gatesowi i tanecznym krokiem weszli na scenę. Z pozoru niewinny taniec staje się już powoli kultowym elementem wśród prezentacji największych biznesów świata, do których, jak widać, Palikot i jego koledzy aspirują. Nieco rozchwiany, nierówny krok, za który nie otrzymaliby 10 punktów w "Tańcu z Gwiazdami", uwieczniono oczywiście na Instagramie:

Soul Dracula! Wczorajsze wejście na konferencję prasową MPWiK! - napisał pod nagraniem Palikot.
 

Taniec zarządu spotkał się z ciepłym przyjęciem wśród internautów, choć nie brakowało dwuznacznych emotek z małpą z zasłoniętymi oczami:

Trochę uśmiechu i radości w tym nudnym kraju.
Pozytywnie zakręceni, z dystansem do siebie.
Panie Januszu, ruchy znakomite. Zawodowiec - czytamy w komentarzach.

Spółka zarządzana przez Janusza Palikota prężnie działa już nie tylko na polskim rynku. Były polityk przygotowuje się do podbicia zachodu. Obecnie szykuje się do uruchomienia sprzedaży wyselekcjonowanych produktów wytwarzanych w Polsce na rynku amerykańskim. Kto wie, może jeszcze spotka się z Elonem Muskiem i zatańczą na jednej konferencji.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.