18+
Uwaga!

Ta strona zawiera treści przeznaczone wyłącznie
dla osób dorosłych

Mam co najmniej 18 lat. Chcę wejść
Nie mam jeszcze 18 lat. Wychodzę

Nowe fakty w sprawie Kajetana P. Obrona wnioskuje o uchylenie wyroku. Funkcjonariusze opowiedzieli, jak się zachowuje

Sąd Apelacyjny w Warszawie ponownie rozpatrzy sprawę Kajetana P. Mężczyzna 26 stycznia 2021 roku został skazany na karę dożywocia za morderstwo tłumaczki języka włoskiego.

Więcej informacji na temat morderstw i spraw sądowych znajdziesz na Gazeta.pl

Sprawa Kajetana P., który dokonał morderstwa na kobiecie w lutym 2016 roku, wzburzyła opinię publiczną. Bibliotekarz w brutalny sposób zamordował tłumaczkę języka włoskiego, a później planował ją zjeść. Rozczłonkował ciało kobiety, następnie włożył jej głowę do plecaka. W mieszkaniu zdecydował, że podpali torbę ze zwłokami. Następnie wyjechał za granicę, gdzie ścigał go Interpol.

Po pewnym czasie złapała go policja. Został skazany na dożywocie w systemie terapeutycznym. Mimo faktu, że sprawa ciągnie się dobrych parę lat, to obrona postanowiła złożyć apelację składającą się z kilkudziesięciu stron. Zaskarża wyrok w całości i przekonuje, że został źle uzasadniony, wnosząc o jego całkowite uchylenie.

Zobacz wideo Anna Mucha zaatkowana i odurzona gazem pieprzowym

Sprawa Kajetana P. w toku. Trafił nowy wniosek od obrony

W trakcie przesłuchania był pytany, o to czy żałuje popełnionej zbrodni. Odpowiedział:

A jak pani prokurator myśli? Nie, nie żałuję.

Proces w sprawie niepoczytalnego mężczyzny ruszył w maju 2018 roku.

Przez to, że Kajetan P. był poddawany badaniom psychiatrycznym, śledztwo trwało półtora roku. Po zatrzymaniu mężczyzna stanowił ogromne zagrożenie dla otoczenia: zaatakował strażnika ostrym narzędziem. Podjął także próbę uduszenia psycholożki.

Morderca ostatecznie został skazany w 2021 roku na dożywocie za zabójstwo Katarzyny J. i napaść na policjanta podczas przewożenia go samolotem z Malty do Polski.

Jak podaje Interia.pl, bibliotekarz przebywa aktualnie w Zakładzie Karnym nr 2 w Łodzi na oddziale psychiatrii sądowej w jednoosobowej, monitorowanej celi.

Jak podała PAP, funkcjonariusze Straży Więziennej uważają, że mężczyzna zachowuje się w sposób, który ma sprawiać wrażenie choroby psychicznej:

Jest wulgarny, agresywny i wrogo nastawiony wobec wychowawców, krzyczy, ubliża funkcjonariuszom, wydaje rozkazy. Często jest karany dyscyplinarnie. Z analizy monitoringu wynika, że gdy jest sam w celi, czyta, ćwiczy albo robi notatki, jest osobą bardzo spokojną i cichą.

Zostali powołani biegli sądowi z zakresu psychiatrii w celu orzeczenia poczytalności. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.