Jan Mayzel nie żyje. Aktor był mężem artystki - Zofii Merle. Grał m.in. w "Misiu" i "Alternatywach 4"

Jan Mayzel nie żyje. Aktor zmarł 30 grudnia 2021 r. w Warszawie w wieku 91 lat. O jego odejściu poinformowała m.in. przyjaciółka, z którą współpracował w jednym ze stołecznych teatrów.

Zmarł 91-letni aktor Jan Mayzel. O jego śmierci poinformowali przyjaciele i bliscy artysty. Mężczyzna był mężem aktorki Zofii Merle. Jego pierwszą żoną była Zofia Kucówna. 

Zobacz wideo Niewyjaśnione śmierci gwiazd

Więcej najnowszych informacji z życia gwiazd znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Mateusz Damięcki i jego żona, Paulina AndrzejewskaHistoria miłości Damięckiego i Andrzejewskiej to gotowy scenariusz na film

Jan Mayzel nie żyje. O odejściu aktora poinformowali przyjaciele

30 grudnia 2021 r. odszedł Jan Mayzel, aktor, który występował w wielu kultowych polskich produkcjach. Na ten moment bezpośrednia przyczyna śmierci artysty nie została podana do wiadomości publicznej. Smutną informację przekazała fanom aktora pogrążona w żałobie przyjaciółka - Izabella Olejnik.

Zmarł Jan Mayzel, aktor, dobry kolega - napisała na Facebooku aktorka Izabella Olejnik.
Zmarł znakomity aktor, Jan Mayzel. Mąż Zofii Merle. Para osiem lat temu straciła syna, Marcina, kierownika produkcji i II reżysera. Dużo smutku i bólu w tych ostatnich latach. Pani Zofii Merle serdeczne wyrazy współczucia - podał Remigiusz Grzela, polski poeta i dramaturg.

Kim był Jan Mayzel? Ceniony aktor grał m.in. w "Misiu", "Matki, żony i kochanki" czy "Alternatywy 4"

Jan Mayzel urodził się 5 stycznia 1930 r. Studiował w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Krakowie. Występował w wielu teatrach, w tym w krakowskim Teatrze Młodego Widza oraz w warszawskim Teatrze Powszechnym i Teatrze Komedia.

Russell Crowe z synem, Monika Olejnik z synemSyn Crowe'a ma już 15 lat. To kopia ojca! A syn Wellman? Uroczy blondyn

W swojej karierze aktorskiej zagrał w wielu polskich filmach oraz serialach. Wystąpił m.in. w "Kingsajzie", "Karierze Nikodema Dyzmy", "Misiu", "Rozmowach kontrolowanych", czy serialach "Alternatywy 4" i "Matki, żony i kochanki". Był także aktorem dubbingowym.

Wraz z drugą żoną, aktorką Zofią Merle doczekał się syna Marcina. W 2013 r. małżeństwo przeżyło rodzinną tragedię. W wieku 42 lat zmarł ich jedyny potomek. Był kierownikiem produkcji oraz drugim reżyserem wielu polskich seriali. Pracował m.in. na planie "Na dobre i na złe", "Prosto w serce", "Paradoks". Od tego czasu Zofia Merle wycofała się z aktorstwa i życia publicznego. 

Więcej o: