Memy z "Evil... be like" podbijają media społecznościowe. O co chodzi w trendzie? Kreatywność internautów nie zna granic

Żywotność internetowych trendów jest zazwyczaj dość krótka, jednak ten zdaje się niezwykle przypadł wszystkim do gustu. Memy z "Evil... be like" zalały Twitter i Facebooka.

Chcesz być na bieżąco z trendami internetowymi? Zaglądaj na stronę główną Gazeta.pl

Nowa zabawa pojawiła się w sieci już we wrześniu 2021 roku, jednak na sile przybrała dopiero w październiku, gdy kolejne memy w tym formacie zaczęły błyskawicznie rozprzestrzeniać się w sieci. Ciężko dosłownie przetłumaczyć znaczenie "Evil... be like", ale mniej więcej oznacza to, "co powiedziałaby zła wersja danej osoby".

Twórcy memów "Evil... be like" umieszczają w szablonie negatyw zdjęcia znanego muzyka, aktora lub innej ikony popkultury. Na dole obrazka znajduje się natomiast podpis ze zmienionym cytatem z bohatera mema, który czyni daną osobę "złą". Trochę na zasadzie, "co mógłby powiedzieć jej zły brat bliźniak".

Zobacz wideo Co denerwuje Danny'ego Ferreri?

Top Model. Paulina Papierska, Patryk Grudowicz, Michalina Manios"Top Model". Papierska w Norwegii, Piszczałka po magistrze. Co słychać u reszty?

"Evil... be like". O co chodzi w nowym trendzie?

Jak podaje serwis knowyourmeme.com, pierwszy raz mem w tym stylu pojawił się we wrześniu na facebookowej stronie "Pains of Hell Wellness Clinic" i przedstawiał zdjęcie Martina Luthera Kinga z podpisem:

Evil MLK Be Like / I Have A Nightmare, czyli Zły MLK / Miałem koszmar.

To nawiązanie do słynnego powiedzenia Martina Luthera Kinga "Miałem sen". 

Sylwia GrzeszczakSylwia Grzeszczak zaczynała w "Idolu". Kto jeszcze? [STARE ZDJĘCIA]

Obrazek rozszedł się viralowo lotem błyskawicy, a trend można zobaczyć obecnie przede wszystkim na Twitterze.

Oczywiście nie każdy z żartów będzie dla nas oczywisty - aby je zrozumieć, trzeba znać kontekst kulturowy, twórczość danego artysty czy wydarzenie związane z osobą przedstawioną na zdjęciu. Internauci prześcigają się w pomysłach na memy z "Evil... be like" i nie zabrakło wśród nich także obrazków z polskiego podwórka. Można na nich znaleźć m.in. Izabelę Łęcką, zachwycają się Wokulskim czy Ryśka z "Klanu", który namawia dzieci, żeby usiadły do stołu bez mycia rąk.

Izabela ŁęckaIzabela Łęcka Reddit, u/danteuszzz

Więcej o: