Friz miał kryzys twórczy. Chciał rzucić YouTube'a i pójść na studia. Nagle jego kariera zaczęła nabierać tempa

Friz chciał rzucić YouTube'a i pójść na studia chemiczne. Zmienił zdanie. Pojawiła się gra, która otworzyła mu drzwi do kariery.

Friz jest obecnie najbardziej rozpoznawalnym twórcom polskiego internetu.  Na YouTubie zgromadził już grono 4,5 miliona subskrybentów, a jego Instagrama śledzą trzy miliony wiernych fanów. Swoją działalność rozpoczął od publikowania filmów z jazdy na rolkach, challengy, a następnie rozpoczął się drobny kryzys. Karol Wiśniewski był bliski porzucenia pasji.

Zobacz wideo Najpopularniejszy youtuber w Polsce i... Europie?! Gwiazdy o gwiazdach - czyli tym razem o Frizie

Friz chciał rzucić działalność w internecie i pójść na studia

Swoją działalność rozpoczął kiedy otrzymał pierwszy aparat. Publikował filmiki, na których wykonywał skomplikowane figury na rolkach. Friz podzielił się z fanami szokującą informacją na Twitterze. Okazuje się, że chciał zakończyć swoją działalność w 2016 roku. Był już tego w 80% pewny. Karol Wiśniewski od zawsze interesował się chemią i uwielbiał wykonywać różne eksperymenty. Sądził, że niebawem wybierze się na studia chemiczne i zacznie działać właśnie w tym kierunku.

Klaudia HalejcioKlaudia Halejcio pochwaliła się rodzinną sesją. Na zdjęciu znalazł się nawet jej ukochany

Przeczytaj więcej podobnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl

W czerwcu 2016 roku bylem na 80 proc. pewny, że rzucę YouTube i pójdę na studia chemiczne, to był chyba jedyny moment w życiu, kiedy chciałem rzeczywiście od tego odejść. A w lipcu pojawiło się Pokemon Go - pisał Friz na Twitterze.

Dzięki Pokemon Go poznał Trombe

W czerwcu 2016 ukazała się gra, która podbiła cały świat. Młodzież wychodziła z domu tylko po to, aby zbierać pokemony w nowej aplikacji - Pokemon Go. Wtedy Karol Wiśniewski poznał swojego wieloletniego przyjaciela - Trombe. Zaczęli nagrywać wspólne filmy z wyjść. Gdyby nie te wydarzenia, prawdopodobnie nie byliby dziś znani na całą Polskę.

Tromba i Friz okazali się być świetnym duetem. Fani ich pokochali, a na mediach społecznościowych zbierali coraz więcej obserwatorów. Wkrótce dołączył do nich Wujek Łuki i tak stopniowo powstawała Ekipa Friza. Obecnie są grupą najpopularniejszych youtuberów w Polsce, a ich twórczość śledzą miliony.

Więcej o: