Ta tiara ma wyjątkową historię i znaczenie dla brytyjskiej rodziny królewskiej. Na jaw wyszedł, stojący za nią sekret

Księżniczka Anna w 1973 roku poślubiła kapitana Marka Phillipsa. Wówczas miała na głowie tiarę, którą pożyczyła jej matka, królowa Elżbieta II. Za tym elementem biżuterii stoi pewien sekret!

Królowa Elżbieta może pochwalić się pokaźną kolekcją biżuterii, która zawiera prawdopodobnie więcej dodatków niż niejeden sklep jubilerski. Monarchini nie zachowuje wszystkiego tylko dla siebie. Wielokrotnie pożyczała kolczyki, naszyjniki, czy tiary bliskim z rodziny królewskiej. Tak też zrobiła w przypadku swojej córki, księżniczki Anny. Elżbieta pożyczyła jej na ślub swoją tiarę.

Sekret tiary księżniczki Anny

Księżniczka Anna w 1973 roku poślubiła kapitana Marka Phillipsa. Królewskie śluby od zawsze budziły wielkie zainteresowanie i tak też było w tym przypadku. Ceremonię obejrzało ponoć 500 milionów widzów na całym świecie. Fani brytyjskiej rodziny królewskiej skupili się oczywiście na tym, jak wyglądała panna młoda. Jak na księżniczkę przystało, na głowie miała tiarę. I to nie byle jaką!

Queen Mary Fringe Tiara została wykonana w 1919 roku. Wówczas królowa Maria poprosiła  o przerobienie jej naszyjnika, który otrzymała w prezencie ślubnym od królowej Wiktorii, na tiarę. Wiktoria natomiast na swoim ślubie miała wspomniany naszyjnik.

Kiedy został on przerobiony na tiarę, to z czasem tę ozdobę królowa Maria przekazała swojej wnuczce, Elżbiecie, a ta założyła ją na ślub z księciem Filipem w 1947 roku. Wiele lat później na swój ślub założyła ją także córka królowej, księżna Anna oraz wnuczka Elżbiety - księżniczka Beatrycze

Niewątpliwie tiara ma piękną historię, która przekazywana jest z pokolenia na pokolenie. To jednak nie wszystko. Strona internetowa Royal Collection Trust wyjaśnia, że po latach wspomnianą tiarę również można nosić jako naszyjnik. Wystarczy wyjąć z oprawki rzędy klejnotów i już można otrzymać zupełnie inną biżuterię.

Diamentowa tiara w stylu rosyjskiego nakrycia głowy albo kokosznika może być też noszona jako naszyjnik - podaje strona.

Tiara składająca się z 47 diamentów została wykonana przez Garrarda, oficjalnego królewskiego jubilera.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.