Gwiazdy noszą peruki, by było o nich głośno. Doda ma ich w szafie kilkanaście!

Peruki zawsze były i będą na czasie, ale nie każdy potrafi się w nich odnaleźć. Potrzeba wiele czasu i wysiłku, by znaleźć tę wymarzoną, i przede wszystkim taką, która będzie pasować do kształtu twarzy. Swoje sprawdzone mają już w szafie Doda i Blanka Lipińska. Panie szaleją z wizerunkowymi metamorfozami na głowie, pytanie, czy nie rodzi to problemów...

Jedni je uwielbiają, inni utożsamiają z kiczem i totalną brakiem stylu. Peruki. Panie uwielbiają je nosić, a przynajmniej raz w życiu mieć z nimi do czynienia. Niektóre decydują się na totalną zmianę i potrafią chodzić w nich bardzo często. Swego czasu taką praktykę obrała Doda, która na eventach pojawiała się m.in. w lawendowej (to ulubiony kolor artystki) ozdobie na głowie.

DodaDoda KAPIF.pl

Przeglądając jednak stare zdjęcia Rabczewskiej, warto zauważyć, że lawendowa ozdoba, to nie jedyna, jaką artystka ma w szafie. Wiele lat temu na "Różach Gali" zaskoczyła wizerunkiem, pozując w "peruce na chłopkę" z agresywnym wycięciem po lewej stronie. I choć takie wizerunkowe zabawy sprawiają, że o danej gwieździe jest głośno, zdecydowanie głośniej krzyczą wtedy naturalne włosy.

Na rozdaniu 'Róż Gali' jedną z uhonorowanych gwiazd była Doda. Gwiazda zaszokowała wszystkich swoją nową krótką fryzurą. Na szczęście Doda nie ścięła włosów. Udało nam się ustalić, że to tylko peruka. Jak wam się podoba?Na rozdaniu "Róż Gali" jedną z uhonorowanych gwiazd była Doda. Gwiazda zaszokowała wszystkich swoją nową krótką fryzurą. Na szczęście Doda nie ścięła włosów. Udało nam się ustalić, że to tylko peruka. Jak wam się podoba? KAPIF.PL/KAPIF

Nosimy peruki z różnych powodów - chcemy zaskoczyć i zachwycić, jesteśmy zbyt leniwi, by ciągle stylizować naturalne włosy lub po prostu chcemy je ukryć. Kondycja włosów jest inna w zależności od tego, jak o nie dbamy. Ci, którzy myją je zbyt często, farbują, prostują, mogą szybko doczekać się efektu tzw. siana - włosy są suche, wypadają, z czym największy problem mają blondynki. Peruki z jednej strony są więc korzystnym rozwiązaniem, z drugiej jednak doprowadzają do nadmiernego wytwarzania się sebum, ponieważ jest pod nimi zwyczajnie ciepło. Przegrzewanie skóry głowy jest z kolei jedną z najczęstszych przyczyn pojawiania się łupieżu, z którym ciężko walczyć. Biały pył sypiący się z głowy nie jest niczym przyjemnych i z pewnością doprowadza do dyskomfortu.

Blanka LipińskaBlanka Lipińska ONS

Blanka Lipińska to kolejna królowa wizerunkowych metamorfoz. W 2019 roku przybyła na jedną z imprez w platynowej peruce. Efekt nie był powalający, ale o celebrytce było głośno. Cel został więc osiągnięty. Warto jednak dodać, że gwiazda nie powinna decydować się na takie rozwiązania. Jako osoba publiczna często bierze udział w sesjach zdjęciowych, gdzie jej włosy poddawane są różnym zabiegom. Ponadto są traktowane lakierami, pastami i innymi specyfikami, które tylko przyczyniają się do osłabienia ich cebulek, co skutkuje nadmiernym wypadaniem.

Tyra BanksZnana modelka walczyła z łupieżem. Nie tylko ona

Zbliża się lato, więc warto zrezygnować z peruk, zwłaszcza, że włosy i tak będą narażone na podrażnienia promieniami słonecznymi.

Więcej o: