Blondynki mają więcej włosów niż brunetki, ale to nie powód do radości. One się o tym przekonały. Liszowskiej "wypadały garściami"

Wydawałoby się, że liczniejsze włosy u blondynek to powód do radości, nic bardziej mylnego. Szybko się przesuszają, są łamliwe i wypadają. Jakie błędy zrobiły znane posiadaczki włosów w tym kolorze? Było ich wiele.

Naukowcy dowiedli, że więcej włosów na głowie mają osoby posiadające te w kolorze blond. Mimo że powinien być to powód to zadowolenia, nie do końca tak się dzieje. Okazuje się, że włosy blondynek choć liczniejsze, to ich struktura jest podatniejsza na zniszczenia. Szybko się łamią, wysuszają, a z czasem wypadają. Nie pomagają im liczne farbowania, prostowania czy stosowanie tzw. "doczepów". Przekonało się o tym wiele znanych i lubianych gwiazd.

Joanna Liszowska

Joanny Liszowskiej nikomu przedstawiać nie trzeba. Aktorka od lat pracuje w show-biznesie, pojawiając się nie tylko na planach zdjęciowych seriali, ale też i branżowych imprezach. Gwiazda wielokrotnie zmieniała fryzurę, raz po prostu podcinając rozdwajające się końcówki, a częściej odświeżając kolor. Niestety to nie wpłynęło dobrze na kondycję jej włosów. Jako blondynka ma ich więcej, ale są one bardzo delikatne. Częste prostowanie (naturalnie Joanna ma bowiem loki) i przedłużanie doprowadziło niegdyś do tego, że jak mówił znajomy aktorki, "włosy wypadały jej garściami". Co zalecamy? Po prostu ograniczyć korzystanie z tzw. "doczepów" i stosowanie odpowiednich kosmetyków z olejkami i woskami, dzięki którym można uniknąć niekontrolowanego puszenia i wysuszania.

Joanna LiszowskaJoanna Liszowska Fot. East News

Christina Aguilera

Christinie podczas koncertu, który zagrała w Kijowie w 2015 roku, nagle zaczęły wypadać włosy. Oczywiście nie były to jej naturalne, a doczepione. Amerykańska gwiazda była więc zmuszona przyznać się nie tylko do przedłużania włosów, ale i do problemów z ich kondycją. Powodem przesuszania i wypadania były m.in częste stylizacje, podczas których popełniano masę błędów. Robiąc fryzurę na konkretne wydarzenie, fryzjerzy starają się po umyciu jak najszybciej wysuszyć włosy. Niestety, ciepłe powietrze suszarki bardzo niekorzystnie wpływa na ich strukturę. Następnie zmywając ciepłą wodą lakier, pastę, czy inne specyfiki, podrażniamy skórę głowy i wytwarza się nadmiar sebum, co doprowadza do przetłuszczania się włosów. Najlepiej jest więc myć je chłodną wodą i suszyć naturalnie, ale nie na słońcu. Promieniowanie UV przyspiesza łamliwość.

Christina AguileraChristina Aguilera Ilpo Musto / Rex Features / #Ilpo Musto / Rex Features/EAST NEWS

Shakira

Nie tylko u blondynek, ale zwłaszcza u nich, włosy szybko niszczą się i wypadają w wyniku choroby. Przekonała się o tym Shakira, u której stres doprowadził do łysienia plackowatego. Artystka musiała pożegnać się więc z gęstymi włosami. Sięgnęła po to, po co większość jej koleżanek, czyli "doczepy". 

ShakiraShakira East News

Więcej o: