Trener Igi Świątek przegrał z nią zakład i musiał ogolić klatę oraz plecy. Wszystko zostało uwiecznione

Piotr Sierzputowski, trener Igi Świątek, w lipcu ogłosił, że jeśli Iga wygra jakiś turniej w najbliższym czasie, to wydepiluje sobie klatkę piersiową oraz plecy. Młodziutka tenisistka oczywiście wygrała ten zakład.

Iga Świątek w październiku wygrała turniej Rolanda Garrosa, pokonując Amerykankę Sofię Kenin w dwóch setach 6:4 i 6:1. Została tym samym pierwszą Polką, która wygrała Wielkiego Szlema. Kilka miesięcy temu Iga przegrała zakład z trenerem Piotrem Sierzputowskim i musiała mu kupić motocykl za 20 tysięcy złotych. Nie jest to jednak jedyny zakład pomiędzy tą dwójką. 

Iga Świątek, Andrzej DudaIga Świątek spotkała się z Andrzejem Dudą, który ma koronawirusa. Teraz ujawniła, jak się czuje

Trener Igi Świątek musiał wydepilować sobie klatkę piersiową oraz plecy

Pod koniec lipca Sierzputowski dodał wideo, w którym ogłosił:

Oficjalnie mówię, że jest zakład. Jeżeli Iga wygra jakiś turniej w najbliższym czasie jeden z pięciu, który gramy - którykolwiek, to idę wydepilować klatę i plecy.

Iga wygrała French Open, a trener słowa dotrzymał. Na jego InstaStory pojawiła się seria zdjęć oraz wideo, na których widać depilującego się Sierzputowskiego. Towarzyszyła mu podopieczna, która wypowiedziała się w następujący sposób:

Nie jestem w stanie opisać tego zjawiska.

W 2019 Sierzputowski udzielił wywiadu dla Onetu, w którym opowiadał o swoim podejściu do treningów i Igi:

Mam swój pomysł na Igę. Nie wiem, czy do końca dobry, ale na razie wychodzi i nikt w tym momencie nie może mi zarzucić, że coś zepsułem. Nadzoruję projekt od strony tenisowej, ale lubię i chcę słuchać innych. Może ktoś zauważy element, którego ja nie dostrzegłem? Nie pozjadałem wszystkich rozumów i na pewno nie jestem nieomylny - mówił w rozmowie.

Opowiedział także, że tenisistka dużo czyta i słucha muzyki - nie może sobie pozwolić na utratę energii. 

Iga ŚwiątekIga Świątek wygrała Rolanda Garrosa. Co o niej wiemy?