Ojciec Szczęsnego nie ma z nim kontaktu od 3 lat. "Nie wiem, co u niego słychać". W wywiadzie wyznaje DUŻO więcej. "Mój największy żal..."

Relacje Macieja i Wojciecha Szczęsnego od paru lat są bardzo trudne. 51-letni dawny piłkarz uważa, że był świetnym ojcem i nie rozumie, dlaczego syn zerwał z nim kontakt. O tym, jak przeżywa całą sytuację opowiedział w "Sportowych Faktach".

Maciej Szczęsny przez lata był jednym z popularniejszych polskich piłkarzy. Talent i umiejętności przekazał synowi, Wojtkowi, którego chyba nie musimy Wam przedstawiać. Jednak "młody" Szczęsny od 3 lat nie utrzymuje kontaktu z ojcem, nie ukrywa też, że ma do niego żal. Maciej w rozmowie ze "Sportowymi Faktami" opowiedział o swoim skomplikowanym życiu rodzinnym i konflikcie z synem.

Nie wiem, co słychać u Wojtka i prawdopodobnie się nie dowiem, bo nie mam skąd. Zupełnie przestałem tęsknić za tą wiedzą - przyznaje.

Sportowiec nie ukrywa, że nie ma pojęcia, dlaczego syn przestał z nim rozmawiać.

Gdybym wiedział, nie miałbym przez te lata, a zapewne także do końca życia, takiego parszywego uczucia w sobie. Różne rzeczy dzieją się między ludźmi, także w rodzinie. Miewa się pretensje, jest się z różnych powodów rozczarowanym. Mój największy żal polega na tym, że nie wiem, o co chodzi.

Wojciech zaprosił ojca na ślub w Grecji. Media podawały, że do tego pojednawczego gestu przyczyniła się Marina, która namówiła ukochanego, by w tym szczególnym dniu zapomniał o konfliktach. Maciej z nową małżonką pojawił się na uroczystości, jednak nie udało mu się porozmawiać z synem.

Dostaliśmy z żoną zaproszenie - opowiada. -  Przyszło pocztą. Mimo dylematów i problemów logistycznych, bo moja żona pracuje na co dzień w Dubaju, polecieliśmy do Grecji. Przełamałem się, nie chciałem być tą osobą, która definitywnie spuści szlaban między nami. (…) To był ślub Wojtka, nie mój, więc mam nadzieję, że to on się dobrze bawił. Nie zamierzałem wówczas psuć mu tej zabawy poważnymi rozmowami. A przecież sam fakt, że się spotkaliśmy, pewnych spraw nie wyjaśnił i nie rozwiązał. Po turnieju Euro i zasłużonym urlopie Wojtek był w Polsce, mignęły mi jakieś zdjęcia zamieszczone na Instagramie, ale czasu na poważną, męską rozmowę nie znalazł. Nie tylko ze mną, niestety…

Były reprezentant Polski podkreśla, że zawsze starał się być dobrym ojcem.

Rozwód z mamą Wojtka i Janka był nieunikniony i zrobił dobrze tak w życiu nas obojga, jak i dzieci - zapewnia. -  Myślę, że szczególnie od momentu, kiedy się wyprowadziłem, zacząłem być naprawdę fajnym ojcem. Zwłaszcza jak na faceta, który był piłkarzem, ciągle w rozjazdach. Nawet, gdy grałem w Wiśle, przyjeżdżałem dwa razy w tygodniu do Warszawy, by zobaczyć się z chłopcami, nie mówiąc już o tym, że moja życiowa partnerka niemal w każdy piątek po pracy brała chłopców do pociągu do Krakowa, żebyśmy wspólnie spędzili weekend. Mieli u mnie rowery górskie, dużo spacerowaliśmy, jadaliśmy rodzinne śniadania, długo je celebrując. Miałem wrażenie, że przez długie lata dla chłopaków wspólne siedzenie przy stole było dużą wartością, którą z całą pewnością wynieśli z mojego domu. W domu mamy regularnie jadali przed telewizorem.

Polska - FinlandiaPolska - Finlandia )Fot. Mieczysaw Michalak / Agencja Gazeta

 

Piłkarz nie ukrywa, że jego życie było bardzo burzliwe. Nie tylko zawodowe - grał w kilku klubach, m.in. w Legii i Polonii Warszawa. Z pierwszą żoną rozwiódł się jako 25-letni mężczyzna, a jego słabość do kobiet sprawiła, że długo nie zdecydował się na kolejny poważny związek. Zanim wziął ślub z 25-letnią Dominiką (obecnie stewardessą) został oskarżony o gwałt przez byłą przyjaciółkę. Również tę trudną sytuację wspomina w wywiadzie.

Dośka doskonale wiedziała, że spotkałem się z tą osobą, by całkowicie zakończyć pewną długo trwającą relację - przyznaje. - Tak, mocno się zdziwiła, kiedy przez dwa dni nie było ze mną kontaktu, jeszcze bardziej gdy już kupiłem nową kartę telefoniczną (prokuratura zatrzymała mi telefon na… 4 miesiące) i z pożyczonego od syna telefonu do niej zadzwoniłem informując, jak spędziłem dwie ostatnie doby. Dała mi olbrzymie wsparcie. W czwartek wyszedłem z dołka, a w sobotę byliśmy na finale futbolu amerykańskiego na Stadionie Narodowym. Broniłem się, nie chciałem iść, mówiłem, że szmatławce mnie obsmarowują, więc jak ja pojawię się wśród ludzi z synem, jego dziewczyną i u boku dwa razy młodszą kobietą? Przekonała mnie, że nie mogę zrobić niczego lepszego, niż pokazać, że się nie boję świata, że się niczego nie wstydzę i że mam wokół ludzi, którzy mnie kochają. I ufają mi. Ale to był trudny czas.

Teraz Szczęsny zapewnia, że jest bardzo szczęśliwy. Choć jego ukochana żyje w Dubaju, a on musiał pogodzić się z trudnymi sytuacjami w życiu (m.in. tragiczną śmiercią córki), udało mu się odnaleźć względny spokój. Jednak raczej nie wierzy już w pogodzenie z synem.

A gdyby Wojtek teraz zadzwonił? - spytał dziennikarz.
A gdybym teraz wygrał dwadzieścia milionów w totka? - odpowiedział Maciej Szczęsny.

Marina pokazała romantyczne nagranie z Wenecji. Szczęsny nie do końca chciał współpracować. "Widać, że za tym nie przepada"

JM

Więcej o:
Komentarze (34)
Ojciec Szczęsnego nie ma z nim kontaktu od 3 lat. "Nie wiem, co u niego słychać". W wywiadzie wyznaje DUŻO więcej. "Mój największy żal..."
Zaloguj się
 • kkk_3

  Oceniono 86 razy 48

  widocznie nie byłeś takim rewelacyjnym ojcem za jakiego się masz, skoro syn nie chce cię znać. może lepiej jadać przed telewizorem, ale w życzliwym domu, niż przy wielkim stole z prawie obcym człowiekiem.

 • foreks

  Oceniono 66 razy 36

  Maciej chlal i ku...l sie po miescie, zostawil male dziecko i zone, a dzis dziwi sie, ze milioner synek ma w dupe takie ojca.

 • Gość: Zdradzona żona

  Oceniono 71 razy 27

  Gościu a byłeś wierny żonie, matce Wojtka? To co się dziwisz?

 • Gość: Marek

  Oceniono 24 razy 14

  Żenada. Najlepiej takie sprawy załatwiać za pośrednictwem gazet. Stary nie dziwie się, że nie masz kontaktu z synem. Ja nie chciałbym mieć kontaktu z takim ojcem.

 • Gość: Jovanka

  Oceniono 18 razy 12

  tatuś prowadził bardzo rozrywkowe zycie - i nie dojrzał jakoś - a teraz skamle że syn nie chce go znać? A gdyby syn był biedny, też pałałby takim uczuciem?

 • dodosdontquack

  Oceniono 19 razy 11

  Wszystko jasne. Nie ma o czym z takim czlowiekiem rozmawiac. Mam podobna sytuacje w rodzinie i doskonale rozumiem Wojtka. Trzeba uwolnic sie zupelnie, zapomniec o takim typie. Nic nie jestemy im winni, a na pewno nie spokoj i szczescie nasze i naszej nowej rodziny.

 • Gość: a

  Oceniono 21 razy 11

  To skonczcie te zale. Niektorzy stracili swoich ojcow a inni synow i nic sie z tym nie da zrobic. wy ciagle mozecie!

 • pxyz

  Oceniono 18 razy 10

  lol.. "myślę że jak się wyprowadziłem zacząłem być naprawdę fajnym ojcem" ?? Ty tak serio ?? egoistyczny bubku?? niedzielny tatuś przysyłający prezenty albo przelewający kieszonkowe? to ma być dobre ojcostwo? jezu, mam nadzieję że mi nigdy mózgu nie zryje i nie będę takim ojcem jak Ty...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX