Sylwester 2015. Przed telewizorem czy na mieście? Co, gdzie i jak [INFOGRAFIKI]

Dwójka znów gra we Wrocławiu, TVN znów w Krakowie, a Polsat przenosi się do Katowic. Warszawa, podobnie jak w zeszłym roku, sama organizuje Sylwestra, jest jednak szansa zobaczyć stołeczną zabawę na antenie telewizji regionalnych.

Sylwester tuż tuż. Jeżeli ciągle macie dylemat, zostać w domu przed telewizorem, czy może jednak wyruszyć na miasto, dostarczamy Wam mały sylwestrowy przewodnik. Kto gra? Gdzie? I na jakim kanale oglądać.

Sylwester w telewizjiSylwester w telewizji Plotek.pl Plotek.pl

TVP 2

Telewizja Polska, tak samo jak w zeszłym roku, przygotowuje wielki koncert we Wrocławiu. Jest to konsekwencja zawartej w 2013 roku umowy między władzami Telewizji Polskiej a miastem. W jej ramach TP relacjonuje przygotowania stolicy Dolnego Śląska do roli Europejskiej Stolicy Kultury 2016. Sylwestrowa zabawa będzie więc nawiązywać w formie to ESK, a organizatorzy chcą zabrać telewidzów i uczestników imprezy pod chmurką na Rynku w muzyczną podroż po Europie.

Tym razem, podczas najgorętszej nocy w roku, wrocławski Rynek rozbłyśnie wszystkimi kolorami Europy, stając się jej gorącym centrum - czytamy na stronie TVP.

Transmisja rozpocznie się w TVP2 o godzinie 20.00, a sama zabawa potrwa aż 6 godzin. Wypełnią je występy przede wszystkim polskich artystów,a wśród nich:

Maryla Rodowicz , Ewa Farna , Sarsa, Margaret, Andrzej Piaseczny, Lady Pank, Dawid Podsiadło, Feel, Hey, Ira, Varius Manx, Rafał Brzozowski, Ewelina Lisowska , Natalia Przybysz, Natalia Schroeder, Kasia Cerekwicka, Natalia Nykiel, Krzysiek Zalewski, Kasia Popowska, chór Sound'n'grace, oraz finaliści " The Voice Of Poland " ( Krzysztof Iwaneczko , Ana Andrzejewska , William Prestigiacomo i Tobiasz Staniszewski ).

Do Wrocławia przybędą też trzy zagraniczne gwiazdy: Kate Ryan , zespół OMD i formacja The Stranglers.

Plotek.pl

Występy muzyczne przeplatane będą skeczami kabaretowymi w wykonaniu Ewy Błachnio z kabaretu Limo i Mikołaja Cieślaka z Kabaretu Moralnego Niepokoju. Za prowadzenie koncertu odpowiedzialni są Halina Mlynkowa , Tomasz Kammel, Maciej Musiał i Marcelina Zawadzka.

To jednak nie wszystko. Koncertowi na głównej scenie towarzyszyć będzie - jak pisze organizator - "szalona prywatka". Wezmą w niej udział młodzi Europejczycy, którzy po raz pierwszy odwiedzą Wrocław - czytamy na Wroclaw.pl

Gospodarzami "szalonej europejskiej prywatki" będą Damian Michałowski z Radia ZET oraz Maciej Musiał. Dodatkowo w ramach tej części imprezy usłyszymy chór Sound'n'Grace i zespół bębniarzy.

Co ciekawe, Wrocław w tym roku rezygnuje z pokazu fajerwerków o północy. Ta decyzja podyktowana jest troską o zwierzęta, które źle znoszą noworoczne wybuchy. Co więcej urzędnicy zachęcają też mieszkańców włączenia się akcję "Wrocław - Nie strzela"

Sylwester z DwójkąSylwester z Dwójką Mat. prasowe Mat. prasowe

TVN

TVN w tym roku także organizuje swoją imprezę w tym samym miejscu co rok temu, czyli w Krakowie. "FUNtastyczny Sylwester TVN 2015" - bo tak oficjalnie nazywa się zabawa - rozpocznie się o 19.00 na Rynku Głównym, jednak w telewizji transmisję będzie można oglądać od 19.45.

W tym roku sylwestrowym słowem kluczem będzie słowo fun. Niejednoznaczne, ponieważ z jednej strony oznacza fanaberię, a z drugiej fantastyczną rozrywkę, fascynacje i fantazje - czytamy w informacji prasowej.

A co słowo "fun" będzie oznaczało w praktyce? Przede wszystkim dużo muzyki, bo ponad 6 godzin. W Krakowie w ciągu tego czasu wystąpią:

Agnieszka Chylińska , Justyna Steczkowska , Natalia Kukulska, Patrycja Markowska, Anna Wyszkoni, Magda Steczkowska, Honorata Skarbek , Red Lips, Maciej Maleńczuk, Afromental, Mrozu, Antek Smykiewicz, Future Folk, Kozak System, a także finalisci "X Factor" i "Mam Talent!": Marta Podulka, Sabina Jeszka, Natalia Capelik-Muianga, Paweł BIBA Binkiewicz, Michał Szpak.

W ostatniej chwili do grona gwiazd dołączyła Edyta Górniak , która - jeśli wierzyć doniesieniom magazynu "Flesz" - ma zgarnąć rekordową gażę za koncert .

Sylwester w Krakowie. TVNSylwester w Krakowie. TVN Plotek.pl Plotek.pl

Gospodarzami wieczoru będą: Magda Mołek, Patrycja Kazadi, Marcin Prokop i Olivier Janiak .

Polsat

W zeszłym roku Polsat organizował Sylwestra w Gdyni, teraz stacja przeniosła się do Katowic. Polsatowska impreza - jak co roku nazwana jako "Sylwestrowa Moc Przebojów" ma być zwieńczeniem obchodów 150-lecia Katowic.

Chcemy w szczególny sposób podkreślić zmianę, jaka zaszła w naszym mieście. Katowice tradycyjnie kojarzone z przemysłem ciężkim, stawiają dziś na przemysł spotkań i na kulturę - mówi dla Polsatu Marcin Krupa, prezydent Katowic. - Na terenie po Kopalni Katowice stanęły symbole tej zmiany: obiekty Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia, Muzeum Śląskiego i Międzynarodowego Centrum Kongresowego. Jestem przekonany, że widzowie Polsatu będą mieli okazję je zobaczyć, a Sylwester przyciągnie do Katowic mieszkańców całej metropolii.

Na Placu Honorowym obok symbolu miasta - Spodka - stanie ogromna multimedialna scena, na której pojawia się następujący artyści:

Kamil Bednarek, Cleo , Kayah, Blue Cafe, Bajm, Enej, Urszula, Grzegorz Hyży, Wilki, Golec uOrkiestra, Mesajah i Stefano Terrazzino, Małgorzata Walewska, Michał Wiśniewski , Krzysztof Respondek, Video, Rui Carlos Ferreira (ex Bad Boys Blue), Aleksandra Gintrowska, Andrzej Cierniewski, Oberschlesien, 032.

Zaplanowano także występ zagranicznej gwiazdy i będzie to grupa Boney M., która koncertem w Katowicach uświetni swoje 40-lecie.

Występy muzyczne to jednak nie wszystko, co zaplanowali organizatorzy. Na scenie pojawi się na przykład Agnieszka Kaczorowska , która zaprezentuje pokaz taneczny i postara się zachęcić do tańca widzów. Wystąpią także Robert Korólczyk i Bartosz Demczuk, czyli połowa Kabaretu Młodych Panów, którzy "wspomogą koncert odpowiednią dawką humoru" - czytamy w informacji dla pracy.

"Sylwestrową Moc Przebojów 2015" poprowadzą: Krzysztof Ibisz, Maciej Dowbor, Paulina Sykut-Jeżyna, Agnieszka Kaczorowska, Agnieszka Popielewicz-Hyży i Maciej Rock.

Plotek.pl

O północy przewidziane jest pokaz sztucznych ogni, któremu towarzyszyć będzie utwór "Time To Say Goodbye". Wykonają go na scenie Małgorzata Walewska i Krzysztof Respondek.

Warszawa

Warszawa już kolejny rok z rzędu nie organizuje sylwestrowej zabawy z żadną dużą stacją. Zamiast tego zaproszono do współpracy telewizje regionalne, dzięki czemu "Sylwester Narodowy" - bo tak impreza została nazwana - będzie transmitowana na całą Polskę.

O 20.00 na błoniach Stadionu Narodowego ma się rozpocząć największa plenerowa impreza w kraju. Wstęp jest bezpłatny. Na ogromnej scenie o wielkości 540 metrów kwadratowych zagrają:

LemON, Grubson, Perfect, The Kooks i DJ Paul Van Dyk

O północy odbędzie się 12-minutowy pokaz pokazie świetlno-pirotechniczy do muzyki Fryderyka Chopina. Zaraz po nim na scenie pojawi się Paul Van Dyk. Szacuje się, że zabawa na "Sylwestrze Narodowym" zakończy się ok 1:30.

Plotek.pl

Warto zapamiętać, że na teren imprezy nie będzie można wnosić własnego alkoholu. Lepiej więc butelkę szampana otworzyć przed wejściem, bo w środku w sprzedaży będą napoje bez procentów oraz piwo.

Zuzanna Iwińska

Pobierz darmową aplikację Plotek na telefony z Androidem

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.