Magda Gessler krytykuje późne macierzyństwo Barbary Sienkiewicz. "Dzieci szybko zostaną sierotami"

Historią 60-letniej Barbary Sienkiewicz, matki 9-miesięcznych bliźniaków, żyje od kilkunastu dni cała Polska. Sprawę postanowiła skomentować także Magda Gessler. Nie ma dobrego zdania o tak późnym macierzyństwie.

Barbara Sienkiewicz ma 60 lat, od 40 pracuje jako aktorka, tworząc głównie spektakle dla dzieci. Jest na emeryturze, która musi jej wystarczyć na utrzymanie jej samej, jej matki, a także od 9 miesięcy również jej nowo narodzonych dzieci, bliźniąt - chłopca i dziewczynki. Aktorce odmówiono zasiłku macierzyńskiego. Sprawą od kilku dni żyje cała Polska. O komentarz pokusiła się także Magda Gessler . I nie przebierała w słowach. Skrytykowała decyzję aktorki o tak późnym macierzyństwie.

60-letnia kobieta, która decyduje się na dzieci, musi liczyć się z tym, że one szybko zostaną sierotami. To kwestia sumienia tej pani. Oczywiście, może zdarzyć się cud i dożyje setki, ale jaką jakość życia będą miały jej dzieci? - powiedziała na łamach "Twojego Imperium".

Sprawę nagłośnił Olgierd Łukaszewicz, prezes Związku Artystów Scen Polskich. Na swoim blogu opublikował list otwarty do Ewy Kopacz . Wsparcia znów odmówiono, za to rozpętał się przykry serial na łamach tabloidów i serwisów plotkarskich, alarmujący o kolejnych doniesieniach z życia aktorki. W niedawnym wywiadzie dla "Dzień Dobry Wakacje" aktorka apelowała do "zwykłych ludzi" o nieprzesyłanie jej pomocy materialnej oraz pieniędzy. Sienkiewicz chce tylko i wyłącznie pomocy od rządu, na którą zasługuje każda matka.

Proszę nie - zaapelowała w "DD TVN Wakacje" Sienkieiwcz. - Jest Caritas, jest Polski Czerwony Krzyż, jest Fundacja Artystów Weteranów, proszę tam kierować te dary. Ja sobie poradzę.
Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Agora SA