Chrzest księżniczki Charlotte. Oto pierwsze wspólne zdjęcia CAŁEJ rodziny

Chrzest księżniczki Charlotte odbył się 5 lipca o godz. 17:30 polskiego czasu w kościele św. Marii Magdaleny w Sandringham w hrabstwie Norfolk. Znajduje się on w pobliżu Anmer Hall - posiadłości książęcej pary.

To pierwszy raz, gdy całą rodzinę mogliśmy zobaczyć w komplecie. Księżna Kate, książę William, książę Jerzy i księżniczka Charlotte zjawili się na uroczystości, w której brało udział 21 gości - najbliższa rodzina i chrzestni księżniczki.

Księżna Kate wystąpiła w bieli i prowadziła tradycyjny wózek z 9-tygodniową księżniczką. Zaś książę Jerzy szedł obok swoich rodziców , ściskając mocno dłoń ojca - opisuje "Daily Mail".

Księżna miała na sobie zestaw od Alexandra McQueena (ten dom mody zaprojektował jej suknię ślubną oraz kreację na chrzest Jerzego) i kapelusz od Jane Taylor.

Można było usłyszeć płacz księżniczki Charlotte, gdy zbliżała się do kościoła, a Kate musiała ją podnieść, by ją uspokoić - wyjaśnia portal.

<< ZOBACZ ZDJĘCIA >>

Strój, w którym wystąpił książę Jerzy został zaprojektowany przez Rachel Riley i jest repliką tego, w którym 30 lat temu książę William udał się na spotkanie z nowo narodzonym księciem Harry'm.

Kościół św. Marii Magdaleny można uznać za miejsce symboliczne, bowiem 54 lata temu to właśnie tu odbył się chrzest babci Charlotte - księżnej Diany. Co więcej, w rodzinie królewskiej od trzech pokoleń (120 lat) chrzest odbywał się w jednym z królewskich pałaców, teraz stało się inaczej. Dlatego też plac przed kościołem św. Marii Magdaleny w Sandringham został otwarty, tak by chętni mogli zobaczyć małą księżniczkę.

Ceremonię poprowadził arcybiskup Canterbury Justin Welby, pomagał mu wielebny Canon Jonathan Riviere. Oficjalnym fotografem ceremonii jest Mario Testino i pewnie niedługo do mediów zostaną przekazane portrety rodziny jego autorstwa. To właśnie on jest autorem zdjęcia z zaręczyn Kate Middleton z księciem Williamem.

Strój, jaki miała na sobie księżniczka nie jest przypadkowy - ten sam miał w trakcie chrztu jej brat, książę Jerzy - zaprojektowała go Angela Kelly i jest on repliką szaty córki królowej Wiktorii z 1841 roku.

Informacja o tym, kto zostanie rodzicami chrzestnymi księżniczki, została ogłoszona dopiero rano w dniu chrztu. Księżniczka ma pięciu rodziców chrzestnych i są to: kuzynka księcia Williama, Laura Fellowes, kuzyn księżnej Kate, Adam Middleton, a także przyjaciele pary: Thomas van Straubenzee, Sophie Carter i James Meade. Pojawiła się także królowa Elżbieta II, książę Filip, Pippa Middleton i rodzice księżnej Kate, Carole Middleton i Michael Middleton Po zakończeniu ceremonii, cała rodzina pozowała do zdjęć przed kościołem.

Życzenia rodzicom księżniczki złożył już premier Wielkiej Brytanii, David Cameron, który napisał na Twitterze:

Moje najlepsze życzenia dla księcia i księżnej Cambridge z okazji dzisiejszych chrzcin księżniczki Charlotte - napisał .

Księżniczka Charlotte Elżbieta Diana przyszła na świat 2 maja w Londynie. Chrzest księcia Jerzego odbył się 23 października 2013 roku w Kaplicy Królewskiej w Pałacu Św. Jakuba. Wówczas fotografem był Jason Bell.

Zobacz wideo

Vic

Pobierz nową aplikację Plotek.pl Buzz na telefony z Androidem

Partner - materiał

celebrity look

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.