Jolanta Pieńkowska ODCHODZI Z "DD TVN": Pora na zmiany

Zaskakująca decyzja dziennikarki.

Powiedzieć, że nikt się tego nie spodziewał, byłoby wielkim niedopowiedzeniem. Jolanta Pieńkowska po 9 latach zrezygnowała z dalszego prowadzania porannego programu TVN.

W niedzielnym, ostatnim wydaniu wakacyjnej edycji "Dzień Dobry TVN" Jolanta Pieńkowska ogłosiła, że to ostatni raz, gdy widzimy ją w programie w roli prowadzącej. Dziennikarkę żegnali współpracownicy z Edwardem Miszczakiem na czele.

W życiu przychodzi czas na zmiany. Po 14 latach rzuciłam wiadomości, by zostać redaktor naczelną "Twojego Stylu". Potem, na tej kanapie siedzi człowiek [Edward Miszczak -  przy.red], który zaczął mnie systematycznie namawiać na udział w "Tańcu z Gwiazdami". Dziękuję wszystkim za to, że byliście ze mną, że mnie wspieraliście. Chciałam podziękować mojej producentce, wydawcom, współprowadzącym. Dziękuję za wszystko. 14 lat w "Wiadomościach", kilka w magazynie, 9 lat na antenie "DD TVN" - pora na zmiany. Dziękuję Edwardowi, który nie jest szczęśliwy z tego powodu i prywatnie mi dogryza, ale dziękuję, że przyjął ze zrozumieniem moją decyzję. Będę wracać na antenę "DD TVN", bo nie zamierzam rezygnować z podróży w ciekawe miejsca - zapowiedziała dziennikarka.

Pieńkowska nie rozstaje się z całkowicie ze stacją. Przechodzi do TVN 24 Biznes i Świat. Już od 8 września zobaczymy ją w roli prowadzącej programu "Świat". Magazyn prowadzić od poniedziałku do piątku będzie na zmianę z Bartoszem Węglarczykiem. Pierwszy odcinek zobaczyć będziemy mogli już 8 września o 21.00.

Kapif

Robert Kantereit nadal będzie prowadzić program. Dyrektor programowy nie zdradził jednak, kto zastąpi Pieńkowską .

Ona w ciągu tygodnia się pojawi. Ciągle dopinamy ostatnie szczegóły. Ta osoba jest przygotowana, ćwiczy, da radę. Każdy da radę w "DD TVN"- powiedział Miszczak.

Wiadomość o odejściu Pieńkowskiej naprawdę nas zaskoczyła. Dziennikarka budziła może skrajne emocje, ale zawsze podchodziła do swojej pracy z pasją i zaangażowaniem. Będziecie tęsknić?

Zobacz wideo

aga

Więcej o: