Rodzice Macieja Musiała rozwiedli się: To było bardzo osobiste. Gęste emocje. Bolało mnie.

To był trudny czas dla młodego aktora.

Maciej Musiał z pewnością zapamięta ten rok na długo, nie tylko ze względu na stres związany z egzaminem maturalnym. 1 kwietnia ostatecznie rozpadło się małżeństwo jego rodziców.

Rodzice Macieja Musiała rozstali się po dwudziestu latach związku. Młody aktor i jego mama Anna Markiewicz-Musiał w szczerym reportażu Oliviera Janiaka dla "Vivy" opowiedzieli o trudnych chwilach.

Rozstania zawsze są trudne. Jeśli ludzie najpierw się przyjaźnią, jest lepiej. Zawsze będzie coś, co ich łączy, wspólne wartości, pasje. Gorzej, jeśli tego nie ma. Chemia mija. Mój mąż pytał: Przyjaźń, co to takiego? Słuchałam wtedy i myślałam, że tylko tak sobie gada, zakłada taką maskę twardziela. Ale to była prawda. Mężczyźni uciekają od bliskości - mówiła mama aktora.

Maciej ma kontakt z ojcem, jednak ich relacja nie do końca odpowiadała modelowi syn-ojciec:

Andrzej był takim dzieciakiem trochę. Chciał być dla Maćka kumplem i zatrzymał się na etapie gimnazjum. A synowie zazwyczaj nie potrzebują kumpli, mają swoich, potrzebują ojca, mężczyzny.

Już dwa lata temu aktor z goryczą pisał na blogu :

Jak zaczynają się kłócić, zrobilibyście wszystko, by przestali, żeby mieć fajną kochającą rodzinę.

WBF

Mama i syn opowiedzieli też o tym, jak bardzo zbliżyły ich do siebie wydarzenia ostatnich miesięcy. Niemałą rolę odegrało odkrycie Macieja, którym podzielił się z Olivierem Janiakiem.

"Zobacz, co znalazłem", Maciek podał mi plik wydruków. Przejrzałem: "Rzeczy ostateczne nie przychodzą nagle/ ciało się kuli tyle razy przecież/ i dłonie obrączkami spięte/ bez wzruszenia idą/ nie szukają siebie/ skóra bez tęsknoty/ usta bez pragnienia/ i coś, co biegło jak dziecko/ skuliło się...". "Ty to piszesz?", zapytałem. "Nie", pokręcił głową. "Moja mama" - pisze w swoim tekście Olivier Janiak.

Dla Macieja było to poruszające doświadczenie. Postanowił pomóc mamie wydać pisane do szuflady utwory.

Wiedziałem, że mama pisze. Słyszałem, ale nie czytałem. Jest ambitna, więc chyba uważała, że to nie jest wystarczająco dobre. I że nikomu się pewnie nie przyda. Może nie chciała się dzielić sobą. Jeśli przeżywasz negatywne rzeczy, niekoniecznie chcesz je pokazać światu A nie jest mnie łatwo poruszyć. jestem z pokolenia przesiąkniętego współczesną kulturą. technologią. Wszystko wiemy i nic nas nie rusza. A jednak pochłaniałem każde słowo. To było bardzo osobiste. Gęste emocje. Bolało mnie.
Gdy Maciek przeczytał, powiedział: "Myślałem, że jesteś taką silną babą, która sobie ze wszystkim radzi". Bo trochę taka jestem w stosunku do niego. Wiesz, matka i menedżer, to się trochę nie zgrywa. I dodał, że teraz polubił mnie bardziej. Bo odkrył delikatną i kruchą kobietę, którą czasem wystarczy tylko przytulić".

Maciej ukojenie odnajduje w wierze i religii.

Uważam, że wszystko to, co dostaję, pochodzi od Niego i staram się Mu za to jakoś odwdzięczyć. Poczucie istnienia Boga daje mi spokój. Pozwala mi cały czas zaczynać od nowa.
I co, zasuwasz co niedziela do kościoła, spowiadasz się? - dopytywał Janiak.
Pod tym względem jestem świrem i staram się to robić jak najczęściej.

Aktor wyznał, że najważniejszym celem, który teraz musi zrealizować, jest bezgraniczne wsparcie, jakie musi dać mamie.

Kapif

Mix

Więcej o: