O tym, że mleko to samo zdrowie słyszymy już od dzieciństwa. Ale z wiekiem o tym zapominamy. Studenci z Oksfordu postanowili zmienić nawyki dorosłych i zachęcić ich do picia tego "trunku". Co robią, by promować picie mleka? Wylewają je sobie na głowę, oczywiście w miejscach publicznych.
Akcja nazywa się "MILKING" czyli dojenie. Film na YouTube, na którym studenci z Newcastle "doją" w ciągu pięciu dni zobaczyło już ponad 60 tys. internautów.
.
Nowa moda dotarła też do innych ośrodków naukowych. Studenci wylewają mleko za kołnierz w Edynburgu, Nottingham i Cirencester. Swoje dokonania umieszczają w sieci. Jeden z "dojarzy", George Hoyland mówi, że początkowo był to filmik dostępny tylko dla przyjaciół, zszokowała go rosnąca liczba odsłon.
Reakcje były bardzo mieszane, to kalambury - pisali ludzie. - Było świetne i spowodowało wiele śmiechu w naszym domu! - czytamy na Dailymail.com.
Obok pozytywnych komentarzy znalazły się też negatywne. Uczestnikom akcji zarzuca się nie promocję zdrowego odżywiania, a marnowanie mleka i niedojrzałość.
W Polsce, już dwa lata temu, Doda miała podobny pomysł. Na rozdaniu Telekamer piła mleko prosto z dzbanka. Wyglądała o niebo lepiej niż angielscy studenci.
W akcji powinny wziąć udział panie, które czerpałyby inspiracje z Dody. Gwarantowany sukces na światową skalę!
varg
Serialowa Franka apeluje do widzów "M jak miłość". "To jest wszystko moja wina"
Zasłynęła dzięki aferze na koncercie Coldplay. Szok, jak teraz zarabia
Krupa o obecności swojego nazwiska w aktach Epsteina. Modelka się nie certoli
Zawodnik świętuje 33. urodziny i wspomina o metamorfozie. Schudła 60 kg
Afery po koncercie Maleńczuka w Zamościu ciąg dalszy. Odpowiada radnej PiS
Doda zwróciła się do Donalda Tuska na antenie TVP Info. Padła zaskakująca prośba
Piaseczny nie mógł dłużej milczeć. Takie zdanie ma o Jeżowskiej w "The Voice Senior"
Andrzej z "Rolnicy. Podlasie" pokazał, jak przygotowuje wodę dla krów podczas mrozów. Internauci nie wytrzymali
Księżna Mette-Marit nie zostanie królową? Tak próbuje się tłumaczyć ze znajomości z Epsteinem