Kim jest wnuczka Andrzeja Łapickiego - Weronika Olbrychska?

Weronika Olbrychska pochodzi z uzdolnionej aktorsko rodziny, ale wybrała życie z dala od kamer.

Ta skromna, filigranowa blondynka może poszczycić się wybitnymi koneksjami rodzinnymi. Weronika Olbrychska przyszła na świat jako owoc miłości znanego aktora Daniela Olbrychskiego i Zuzanny Łapickiej-Olbrychskiej (córki Andrzeja Łapickiego) w 1982 r.

Weronika Obrychska, Daniel OlbrychskiWeronika Obrychska, Daniel Olbrychski kapif

Mama Weroniki, Zuzanna, ukończyła filologię romańską na UW i zajmowała się tłumaczeniami. Rodzice Weroniki rozwiedli się po 20 latach małżeństwa. Zuzanna Olbrychska tak mówiła o związku z aktorem:

Ja - po 20 latach życia podporządkowanego mężowi - poczułam się zmęczona. Odżyłam jako singielka z odzysku, która dobrze się czuje, gdy kieruje własnym życiem - powiedziała mama Weroniki w wywiadzie dla " Vivy ".

Zuzanna Łapicka-Olbrychska, Weronika Łapicka.Zuzanna Łapicka-Olbrychska, Weronika Łapicka. KAPIF

Dziadek Weroniki, zmarły niedawno aktor Andrzej Łapicki , urzekał swoją dykcją w filmach: "Przygody pana Michała", "Lalce" czy w "Zazdrości i medycynie".

Kamila i Andrzej Łapiccy.Kamila i Andrzej Łapiccy. Fot. KAPIF

Mając takie koneksje rodzinne, Weronika mogła próbować swoich sił w aktorstwie. Wybrała jednak inną drogę, choć też związaną ze sztuką: została projektantką mody. Parę lat temu wyjechała do Nowego Jorku. Mimo życia z dala od Polski, Weronika utrzymuje kontakt zarówno z matką, jak i z ojcem i zaprasza ich do siebie. Weronikę odwiedzał w USA także jej dziadek.

Zobacz wideo Czy remaki dorównają oryginałom? "Narodziny Gwiazdy", "Ocean’s Eleven". Przeglądamy najlepsze z nich! [MUSIMY O TYM POGADAĆ]

Więcej http://www.se.pl/wydarzenia/kraj/andrzej-lapicki-nie-zyje-wybitny-aktor-zmarl-we-snie-w-swoim-lozki-marzy-o-takiej-smierci-zdjecia_269924.html

Ziemia obiecana", " Wesele", "Panny z Wilka", "Potop", "Jowita

http://www.mowimyjak.pl/fakty/kto-jest-kim/kim-jest-weronika-olbrychska,49_44929.html

Ziemia obiecana", " Wesele", "Panny z Wilka", "Potop", "Jowita

http://www.mowimyjak.pl/fakty/kto-jest-kim/kim-jest-weronika-olbrychska,49_44929.htmlJej mama Zuzanna, jest córką zmarłego niedawno aktora Andrzeja Łapickiego. Zuzanna ukończyła filologię romańską na UW i zajmowała tłumaczeniami. Dziadek Weroniki, Andrzej Łapicki zaśRodzice Weroniki rozwiedli się po 20 latach małżeństwa. Zuzanna Olbrychska miała dosyć życia z wymagającym artystą, jakim na pewno jest Daniel:Mimo życia z dala od Polski, Weronika utrzymuje kontakt zarówno z matką, jak i z ojcem i zaprasza ich do siebie. Weronikę odwiedzał w USA także jej dziadek.

Weronika Olbrychska, Jan Englert.Weronika Olbrychska, Jan Englert. KAPIF

Ojciec Weroniki, Daniel Olbrychski oprócz talentu aktorskiego, zasłynął także z romansów z pięknymi kobietami. Weronika ma dwóch przyrodnich braci: Rafała Olbrychskiego z pierwszego małżeństwa Olbrychskiego z Moniką Dzienisiewicz-Olbrychską oraz Victora Longo-Olbrychskiego ze związku Daniela z niemiecką aktorką Barbara Sukową. Victor, podobnie jak Weronika, mieszka teraz w Nowym Jorku.

Olbrychscy/ForumOlbrychscy/Forum Olbrychscy/Forum

Na pogrzeb swojego dziadka Weronika przyjechała ze Stanów Zjednoczonych.

Kamila Łapicka.Kamila Łapicka. KAPIF

Baisha

Zobacz także:

Gwiazdy ŻEGNAJĄ Andrzeja Łapickiego Amant, aktor, opozycjonista. Zobacz, kim był Andrzej Łapicki - ikona polskiego filmu i teatru Księżna Kate w ramionach księcia Williama na Olimpiadzie!

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.