NAJBOGATSZA Polka w Szwecji zawitała na Karuzelę Cooltury

Tak wygląda najbogatsza Polka w Szwecji.

Na tegorocznej Karuzeli Cooltury w Świnoujściu pojawiła się Wonna I De Jong. To jedna z najbogatszych kobiet w Szwecji i jedna ze 111 najzamożniejszych obywateli tego kraju.

Wonna I de JongWonna I de Jong Kapif

Wonna I De Jong ma 52 lata. Jej prawdziwe nazwisko to Iwona Koziatek. Zarobiła miliony na handlu nieruchomościami. Jak sama mówi, jest właścicielką ponad stu tysięcy metrów kwadratowych w lokalach mieszkalnych i użytkowych. Szwedzkie media nadały jej przydomek "Królowa nieruchomości".

Mam ładny kawał Sztokholmu na własność. - mówi De Jong w wywiadzie dla Wysokich Obcasów . - Sto tysięcy metrów kwadratowych mieszkań, biur, sklepów. Lubię tak iść ulicą i widzieć, że ona jest już w całości moja. Kocham swoje budynki.

Koziatek jest też posiadaczką... zamku.

Najważniejszy jest dla mnie zamek w Yxtaholm Slott, to korona mojego imperium - ponad sto hektarów lasów z prawem do polowania. Własne dwa jeziora. Tysiącletnie drzewa tam rosną!

Wonna I de Jong

Wonna I De Jong wzięła w Świnoujściu udział w spotkaniach: "Kulinaria a problem głodu", "Tabloidyzacja pornografią XXI wieku", "Co nami rządzi banknot czy rewolwer?" i "Za dużo botoksu na giełdzie". Jak widać, jej zainteresowania są dość wszechstronne. Nas szczególnie zaciekawił ten "botoks na giełdzie".

tommy

Zobacz także: Poznajcie Carę Delevingne, nową dziewczynę księcia Harry'ego. Jest czego mu zazdrościć... To oni rozpalali zmysły kobiet! Jak wyglądają dziś amanci z dawnych lat? Amant, aktor, opozycjonista. Zobacz, kim był Andrzej Łapicki - ikona polskiego filmu i teatru

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.