Córka Agnieszki Holland: Zakochałam się w kobiecie

Mówi o tym w wywiadzie.

Katarzyna Adamik, reżyserka i córka Agnieszki Holland , zdecydowała się na odważne wyznanie. Magazyn " Viva " zaprosił ją na wywiad przy okazji nominacji do Oscara dla filmu "W ciemności", przy którym współpracowała z mamą. W rozmowie, bez zbędnego patosu, szczerze powiedziała:

Zakochałam się w kobiecie. To nie jest tajemnicą, ale w naszym kraju stanowi ciągle coś egzotycznego. Dobrze jednak, że Polska otwiera się na inność albo może raczej różnorodność. Czytałam gdzieś, że statystycznie 10 procent ludzkości jest homoseksualna, pewnie w Polsce jest podobnie - powiedziała.

Padło także pytanie o reakcję rodziców na te wieści:

Nigdy nie mieli z tym problemu.

Agnieszka Holland, Katarzyna Adamik.Agnieszka Holland, Katarzyna Adamik. KAPIF

Kasia Adamik wyznała, że nie walczy aktywnie o prawa mniejszości, ale ma nadzieję, że związki partnerskie będą w Polsce możliwe:

Nie mam wojowniczego temperamentu. Właśnie tworzy się prawo partnerskie i mam nadzieję, że dojdzie do tego, że nie będzie się marginalizować tak dużej grupy Polaków.

Jeszcze w 2008 roku Adamik nie była gotowa na takie wyznania. W wywiadzie, również dla " Vivy " zapytano ją o to, czy podobają się jej ci sami mężczyźni, co mamie.

Agnieszka ma gust do takich dziwnych (śmiech). Uważa na przykład, że szramy są supersexy. Nie fascynuje jej perfekcja. A ja się z nią zgadzam, że jak ktoś jest za ładny, robi się plastikowy. Ale rzadko rozmawiamy o mężczyznach - odpowiedziała.

Teraz to się odważyła. Wcześniej żadna znana Polka nie zdecydowała się na taki publiczny "coming out". Brawo!

Ena

Zobacz także:

Najbardziej znane lesbijki na świecie

Najbardziej znane biseksualistki na świecie

Oscary to nie tylko wielka filmowa gala!

Więcej o: