Katarzyna Adamik, reżyserka i córka Agnieszki Holland , zdecydowała się na odważne wyznanie. Magazyn " Viva " zaprosił ją na wywiad przy okazji nominacji do Oscara dla filmu "W ciemności", przy którym współpracowała z mamą. W rozmowie, bez zbędnego patosu, szczerze powiedziała:
Zakochałam się w kobiecie. To nie jest tajemnicą, ale w naszym kraju stanowi ciągle coś egzotycznego. Dobrze jednak, że Polska otwiera się na inność albo może raczej różnorodność. Czytałam gdzieś, że statystycznie 10 procent ludzkości jest homoseksualna, pewnie w Polsce jest podobnie - powiedziała.
Padło także pytanie o reakcję rodziców na te wieści:
Nigdy nie mieli z tym problemu.
Kasia Adamik wyznała, że nie walczy aktywnie o prawa mniejszości, ale ma nadzieję, że związki partnerskie będą w Polsce możliwe:
Nie mam wojowniczego temperamentu. Właśnie tworzy się prawo partnerskie i mam nadzieję, że dojdzie do tego, że nie będzie się marginalizować tak dużej grupy Polaków.
Jeszcze w 2008 roku Adamik nie była gotowa na takie wyznania. W wywiadzie, również dla " Vivy " zapytano ją o to, czy podobają się jej ci sami mężczyźni, co mamie.
Agnieszka ma gust do takich dziwnych (śmiech). Uważa na przykład, że szramy są supersexy. Nie fascynuje jej perfekcja. A ja się z nią zgadzam, że jak ktoś jest za ładny, robi się plastikowy. Ale rzadko rozmawiamy o mężczyznach - odpowiedziała.
Teraz to się odważyła. Wcześniej żadna znana Polka nie zdecydowała się na taki publiczny "coming out". Brawo!
Ena
O tym występie na "Sylwestrze z Dwójką" mówią wszyscy. Maryla Rodowicz nie była sama na scenie
Doda o wynagrodzeniu za Sylwestra TVP. Wtem wygadała się o współpracy ze stacją
Dziennikarka trafiła na SOR. Tak skończyły się jej popisy taneczne w Republice
Matylda Damięcka z celną noworoczną grafiką. To samo myśli dziś wielu z nas
TV Republika w ogniu krytyki po transmisji sylwestrowej imprezy. W komentarzach armagedon
Widzowie rozczarowani występem Thomasa Andersa za 400 tysięcy złotych w Polsacie. To mu wytykają
Blanka spotkała Stinga. Tego się po nim nie spodziewała. "Przysięgam, szok!"
Zaskakujące zachowanie Edyty Górniak podczas sylwestra. To działo się za kulisami
Odmieniona Górniak na sylwestrowej scenie. W nowej odsłonie trudno ją rozpoznać!