George Michael jest poważnie chory

Były wokalista grupy "Wham!" od tygodnia leży w szpitalu.

George Michael był w trakcie europejskiej trasy koncertowej "Symphonica". Kilka dni temu, będąc w pokoju hotelowym w Wiedniu, zaczął skarżyć się na mocny ból w klatce piersiowej. Wezwano lekarza, który nakazał natychmiast przewieźć piosenkarza do szpitala. Okazało się, że George Michael ma rozległe zapalenie płuc. Jego stan był bardzo poważny.

George Michael ma rozległe zapalenie płuc i jest hospitalizowany. Jego stan się ustabilizował i pacjent dobrze reaguje na leczenie. Z obecnego punktu widzenia, czas poprawy zdrowia nie może zostać oszacowany, dlatego George nie będzie w stanie dokończyć trasy koncertowej. Poza leczeniem, wskazany jest odpoczynek, spokój i cisza - napisał w piątek w oficjalnym oświadczeniu jego rzecznik.

Od razu pojawiły się plotki, że słynący z hulaszczego życia gwiazdor ma AIDS, którego jednym z objawów jest właśnie zapalenie płuc. Te pogłoski zdementowano w sobotę. Stan zdrowia Michaela powoli się poprawiał. Ale w poniedziałek brytyjski dziennik " The Sun " podał informację, że wykryto u niego ostry zespół zaburzeń oddechowych, tlen nie dociera do krwi, co przy zapaleniu płuc często jest śmiertelne. W powrocie do zdrowia pomaga mu podobno łóżko za 100 tysięcy funtów, które przeznaczone jest dla pacjentów niezdolnych samodzielnie się poruszać. Łóżko to delikatnie przechyla się z jednej strony na drugą, dzięki czemu zmniejszany jest ucisk na płuca. Mamy nadzieję, że wszystko będzie dobrze i piosenkarz szybko wróci do zdrowia.

George MichaelGeorge Michael fot. Yui Mok / AP

Ena

Zobacz także:

Angelina Jolie - noże, narkotyki i pocałunki z bratem

Sukienka Mielcarz była okropnie droga

Gąsowski nosi na rękach Głogowską... i Kuszewskiego!

Więcej o: