Shakira ma gest!

Shakira nie szczędzi kasy, jeśli w grę wchodzi pomoc najbardziej potrzebującym - właśnie przeznaczyła na ten cel 45 milionów dolarów.

Shakira nie tylko zarabia krocie, ale także bardzo chętnie się owymi pieniędzmi dzieli . Przeznaczyła 40 milionów dolarów na odbudowę obszarów zniszczonych przez katastrofy naturalne, m.in. trzęsienie ziemi w Peru i huragany w Nikaragui. Pieniądze zasilą fundację ALAS (Latin America for Solidarity Foundation), którą wraz z Shakirą założył laureat nagrody Nobla, Gabriel Garcia Marquez. Piosenkarka mówi o swoim hojnym geście:

Widziałam z pierwszej ręki wiele wyzwań stawiających czoła Ameryce. To są nękające problemy, z którymi nie poradzi sobie jedna osoba, ale pracując razem wszyscy możemy pomóc to zmienić.

Kolejne 5 milionów dolarów pochłonie edukacja i opieka zdrowotna dla ludności z 4 krajów latynoamerykańskich. Shakira pojawiła się na szczycie w Nowym Jorku poświęconym zmianom klimatu, który zorganizował były prezydent Bill Clinton. Więcej takich gwiazd prosimy!

Więcej o: