Magda Gessler wspomina zmarłą uczestniczkę "Kuchennych rewolucji". Pamięta ją doskonale. Poruszające słowa

Jedna z pierwszych uczestniczek programu "Kuchenne rewolucje", gospodyni zakopiańskiej restauracji "Obrochtówka" nie żyje. Magda Gessler pamięta kobietę doskonale. Restauratorka podzieliła się wspomnieniami związanymi z Renatą Kowalczyk.

Renata Kowalczyk była szefową restauracji "Obrochtówka", która pojawiła się w programie "Kuchanne rewolucje" w 2010 roku. Pracownicy lokalu poinformowali w mediach społecznościowych, że właścicielka nie żyje. Kobieta zmarła niespodziewanie 18 lutego 2023 roku.

Pamiętna uczestniczka "Kuchennych rewolucji" nie żyje

Zakopiańska "Obrochtówka" była jedną z pierwszych restauracji, które zostały odnowione przez Magdę Gessler. Wizyta znanej restauratorki tchnęła w lokal nowe życie, a karczma do dziś świetnie funkcjonuje. Niestety od niedawna bez Renaty Kowalczyk.

właścicielka Obrochtówki, Magda GesslerNie żyje uczestniczka "Kuchennych rewolucji". Znali ją wszyscy widzowie programu

Magda Gessler wspomina zmarłą uczestniczkę "Kuchennych rewolucji"

W rozmowie z "Faktem" Magda Gessler wspominała zmarłą uczestniczkę programu. Okazało się, że chociaż zakopiańska rewolucja odbyła się ponad 10 lat temu, restauratorka pamięta pogodną właścicielkę "Obrochtówki".

Pamiętam ją doskonale. Nie da się ukryć, że to była góralka pełną gębą. Z dużym uśmiechem, ogromną odwagą. Ta rewolucja była bardzo pyszna, bardzo widowiskowa no i trwała - opowiada Gessler.

Restauratorka pochwaliła także dania serwowane w restauracji.

Tam rzeczywiście po raz pierwszy odrodził się kult baraniny, o którym Zakopane czasem zapomina. To tam jest jedna z najlepszych pieczeni baranich w Zakopanem - kontynuuje.

Gessler przyznaje jednak, że siła lokalu tkwiła również w jego lokalizacji.

To była piękna restauracja, piękne miejsce. To jest jedna z najstarszych chałup góralskich, a takich miejsc z tradycjami w Zakopanem brak. Bardzo mi jej żal, bo to było 12-lat temu. Po programie udało mi się u niej dwa razy jeszcze być - dodaje Gessler.

Gospodyni "Kuchennych rewolucji" jest jednak przekonana, że rodzina Renaty Kowalczyk godnie zastąpi ją na stanowisku. Magda Gessler wierzy, że restauracja dalej będzie prosperować z takim powodzeniem jak przez ostatnie 12 lat.

Screen z IG Magda Gessler, FB Club Barka PiłaTonie lokal po "Kuchennych Rewolucjach". Z metamorfozy Gessler niewiele zostało

Więcej o: