Księżna z Norwegii jest nieuleczalnie chora. Do sieci trafiły jej nowe zdjęcia

Księżna Mette-Marit z Norwegii i jej bliscy opublikowali rodzinne zdjęcie z okazji świąt wielkanocnych. Tak dziś prezentuje się norweska rodzina królewska.

Choć bez wątpienia najsłynniejsza rodzina królewska pochodzi z Wielkiej Brytanii, to jednak inni royalsi także cieszą się sympatią. Jednym z takich przykładów jest księżna Norwegii Mette-Marit, która nazywana jest nawet "drugą księżną Dianą" - ze względu na działalność charytatywną, którą od lat prowadzi. W 2018 roku świat obiegła informacja o jej diagnozie. Okazało się wtedy, że cierpi na nieuleczalną chorobę płuc. Księżna pomimo codziennych dolegliwości i trudności wypełnia swoją misję. Do sieci trafiły jej najnowsze zdjęcia. Widać, że wygląda fantastycznie. 

Zobacz wideo Król Karol niedawno dowiedział się, że ma raka

Księżna Mette-Marit na najnowszych zdjęciach. Tak dziś wygląda

Księżna Mette-Marit od dawna cierpiała na różne dolegliwości - miała silny kaszel, problemy z oddychaniem czy zawroty głowy. Po badaniach, na które się wybrała, okazało się, że jej stan jest poważny. Gdy dowiedziała się, że cierpi na nieuleczalną chorobę płuc, wydała oświadczenie. "Od wielu lat stale stawiam czoła wyzwaniom związanym ze zdrowiem, teraz dowiedzieliśmy się więcej o tym, co mi jest. Chociaż taka diagnoza będzie mnie czasem ograniczać, cieszę się, że choroba została wykryta tak wcześnie. Moim celem jest nadal pracować i pełnić oficjalne obowiązki na tyle, na ile to możliwe" - zwróciła się sześć lat temu do poddanych. Słowa dotrzymała i do dziś angażuje się społecznie.

Kilka dni temu, 22 marca, wraz z mężem księciem Haakonem odwiedzili Norweską Organizację Pomocy Ludowej. Na Instagramie udostępnili zdjęcia z tego dnia. Możemy zobaczyć, że księżna prezentuje się świetnie, nadal jest wierna blond włosom, a z jej twarzy nie znika uśmiech. Równie promiennie i radośnie wygląda na świątecznym ujęciu, na którym znaleźli się także pozostali członkowie norweskiej rodziny królewskiej. Poddani są poruszeni tym, jak prezentują się royalsi. "Jak dobrze widzieć was wszystkich szczęśliwych i uśmiechniętych", "Wesołych Świąt dla najlepszej rodziny królewskiej na świecie!", "Piękna rodzina" - czytamy w komentarzach. Ich zdjęcia zobaczycie w naszej galerii na górze strony. 

Księżna Mette-Marit budziła kontrowersje

Choć dziś księżna Mette-Marit cieszy się sympatią poddanych, to jej początki w rodzinie królewskiej nie były łatwe. Za następcę tronu, księcia Haakona, wyszła w 2001 roku. Poddani wytykali jej przeszłość, która ich zdaniem była niechlubna. Nie podobało im się to, że wybranka księcia ma nieślubnego syna z mężczyzną oskarżonym o posiadanie narkotyków. Udało jej się jednak skraść serca Norwegów. Pomogła także przedślubna konferencja, podczas której przeprosiła za swój młodzieńczy bunt i życie, jakie wtedy prowadziła. - Wiem, że zaakceptowanie tego było trudne dla wielu ludzi i przepraszam za to, ale niestety nie mogę cofnąć czasu i zmienić swoich wyborów - zwróciła się wybranka księcia do poddanych. 

 
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.