Książę Harry może usłyszeć od ojca nietypową prośbę. Zdradził to były pracownik króla Karola III

Choroba króla Karola III może przyczynić się do pojednania rodziny? Zdaniem byłego pracownika monarchy taki scenariusz jest bardzo prawdopodobny.

Brytyjska rodzina królewska przeżywa teraz dość trudny okres. W połowie stycznia ujawniono, że księżna Kate przeszła operację jamy brzusznej, przez co przynajmniej do Wielkanocy nie będzie pojawiać się publicznie. Niedługo po tym Pałac przekazał kolejną niepokojącą informację - u króla Karola III zdiagnozowano nowotwór. Monarcha jest poddawany leczeniu i bezsprzecznie wymaga wsparcia, również przy pełnieniu obowiązków. Czy w tej sytuacji zwróci się do księcia Harry'ego?

Zobacz wideo Tak wyglądał Londyn podczas pożegnania królowej

Książę Harry wróci pomóc chorującemu ojcu?

Od czasu głośnego "megxitu" stosunki między księciem Harrym a resztą jego rodziny są, delikatnie mówiąc, napięte. Jak ujawnił Grant Harrold, dawny współpracownik króla Karola III, monarcha podkreślał, że jego młodszy syn zawsze pozostanie częścią jego rodziny. Dodał także, że biorąc pod uwagę stan zdrowia, może nawet poprosić księcia Harry'ego o pomoc.

To możliwe, że w obecnej sytuacji, gdy król nie jest w pełni sił i musi polegać na innych członkach rodziny, mógłby zwrócić się do Harry'ego, aby przejął część obowiązków

- mówi Harrold na łamach "New York Post". "Pamiętajmy, że książę Harry nadal jest starszym członkiem rodziny. Nie jest pracującym członkiem rodziny, ale pozostaje Radcą Stanu, co oznacza, że jest w stanie wkroczyć, gdy król nie może pełnić obowiązków" - dodał.

książę Harryksiążę Harry książę Harry, Fot. REUTERS/Jennifer Gauthier

Królowa Camilla też znika na jakiś czas

Nie ma wątpliwości, że sytuacja w rodzinie królewskiej jest dość trudna. Ostatnio na ważnej uroczystości zabrakło księcia Williama, który musiał zrezygnować z udziału z "powodów osobistych". Króla Karola III od pewnego czasu zastępuje królowa Camilla, ale okazuje się, że także ona musi zrobić sobie przerwę i wycofać się z pełnienia oficjalnych funkcji. Jak ustalił portal The Times, który dotarł do harmonogramu żony króla, królowa Camilla nie ma zaplanowanych żadnych obowiązków przez tydzień. Publicznie ma pojawić się znowu 11 marca z okazji Dnia Wspólnoty Narodów. Nie wiadomo jednak, z jakiego dokładnie powodu podjęto taką decyzję. Przez ten czas obowiązki reprezentacyjne mają przejąć księżniczka Anna i książę Edward.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.