"Forbes" opublikował listę najbogatszych. Wśród miliarderów zadebiutowała znana piosenkarka

Magazyn "Forbes" opublikował tegoroczną listę najbogatszych ludzi świata. W rankingu po raz pierwszy pojawiła się Taylor Swift. W zestawieniu znalazło się także osiem polskich nazwisk.

Co roku amerykański magazyn ekonomiczny "Forbes" przygotowuje listę najbogatszych ludzi na świecie. Znaleźć się mogą na niej jedynie osoby, których majątek jest szacowany na co najmniej miliard dolarów. W tegorocznym zestawieniu zadebiutowała Taylor Swift. Nie zabrakło również polskich akcentów.

Zobacz wideo "Taylor Swift. The Eras Tour" [ZWIASTUN]

"Forbes" opublikował listę najbogatszych ludzi na świecie. Znalazła się na niej znana piosenkarka

Rok 2024 jest rekordowy pod względem liczby miliarderów. Na liście "Forbesa" znalazło się aż 2781 osób, których majątek przekracza miliard dolarów. W tym roku w zestawieniu po raz pierwszy pojawiła się Taylor Swift. Szacuje się, że amerykańska gwiazda zgromadziła już 1,1 miliarda dolarów, co pozwoliło jej się uplasować na a 2546. pozycji. Ostatni rok był dla wokalistki pasmem sukcesów. Według danych opublikowanych przez serwis streamingowy Spotify to jej piosenki były najczęściej odtwarzane. Udało jej się zdobyć także tytuł Człowieka Roku przyznawany przez magazyn "Time". Obecnie gwiazda pop jest w trakcie trasy The Eras Tour, podczas której wystąpi również na trzech koncertach w Polsce. Debiutantem na liście jest też Sam Altman, twórca ChatGPT. Nie zmienił się natomiast lider rankingu. Podobnie jak w ubiegłym roku pierwsze miejsce należy do Bernarda Arnaulta. Majątek prezesa koncernu LVMH oraz jego rodziny szacowany jest na 233 miliardy dolarów.

Taylor SwiftTaylor Swift Fot. REUTERS/Mario Anzuoni

Na liście najbogatszych "Forbes’a" nie zabrakło Polaków. Kto ma największy majątek?

Na tegorocznej liście najbogatszych ludzi na świecie nie zabrakło także kilku polskich nazwisk. W rankingu "Forbes’a" znalazło się ośmiu naszych rodaków. Najwyższą, 398., pozycję zajmuje Michał Sołowow. Majątek biznesmena wyceniany jest na 6,8 miliarda dolarów. Na 619. miejscu uplasował się natomiast Tomasz Biernacki, twórca sieci handlowej Dino Polska, z 5 miliardami dolarów. Wśród najbogatszych znaleźli się także kolejno: Jerzy Starak (4,4 miliarda dolarów), Paweł Marchewka (2,1 miliarda dolarów), Zygmunt Solorz (2,1 miliarda dolarów), Dominika Kulczyk (2 miliardy dolarów), Zbigniew Juroszek (1,7 miliarda dolarów), oraz Sebastian Kulczyk (brat Dominiki, 1,6 miliarda dolarów).

Dominika KulczykDominika Kulczyk Fot. Maciek Jaźwiecki / Agencja Wyborcza.pl

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.