Ujawniono dokumenty ze sprawy Epsteina. Padają nazwiska Michaela Jacksona, Billa Clintona czy księcia Andrzeja

Odtajniono dokumenty sądowe sporządzone w ramach sprawy prowadzonej przeciwko Jeffreyowi Epsteinowi. Pojawiły się w nim nowe nazwiska przyjaciół biznesmena.

Jak donosi nbcnews.com, 3 stycznia wieczorem sąd w Nowym Jorku odtajnił setki stron dokumentów sądowych sporządzonych przeciwko Jeffreyowi Epsteinowi. Biznesmen, który popełnił samobójstwo w celi w 2019 roku, był oskarżony o handel ludźmi i wykorzystywanie seksualne nieletnich dziewcząt. Dokumenty pochodzą z pozwu z 2015 roku, który Virginia Roberts Giuffre złożyła przeciwko Epsteinowi i jego partnerce Ghislaine Maxwell. Raport zawiera nazwiska ponad 150 osób, a jego kolejne strony mają być ujawniane w następnych tygodniach.

Zobacz wideo Kim był Epstein?

Ujawniono nowe nazwiska powiązane z Jeffreyem Epsteinem

W dokumentach znalazły się zeznania Johanny Sjoberg, która twierdzi, że książę Andrzej położył dłoń na jej piersi, pozując do grupowego zdjęcia z Giuffre, Epsteinem i Maxwell. Z kolei jedna z kobiet, której dane zostały utajnione, zeznała, że była zmuszona do utrzymywania kontaktów seksualnych z księciem Andrzejem w trzech różnych miejscach, gdy była nieletnia. Podobne oskarżenie z jej strony padło także przeciwko byłemu profesorowi Harvardu Alanowi Dershowitzowi. Ta sama kobieta poruszyła także kwestię Jeana-Luca Brunela, francuskiego właściciela agencji modelek, który miał werbować dla Epsteina młode dziewczyny. W dokumentach znalazły się także zeznania Giuffre, która zarzuca, iż była zmuszona do kontaktów seksualnych z księciem Andrzejem czy politykiem BIllem Richardsonem.

książę Andrzejksiążę Andrzej książę Andrzej, Fot. REUTERS/CHRIS RADBURN

W dokumentach pada także nazwisko Billa Clintona, jednak nie jest on wymieniany jako osoba, która miała korzystać z "usług" Epsteina. Sjoberg zeznała jednak, że Epstein przekazał jej, że były prezydent Stanów Zjednoczonych "lubi młode dziewczęta". Sjoberg zeznała także, że w posiadłości Epsetina w Palm Beach spotkała Michaela Jacksona, jednak nie miała z nim żadnych kontaktów seksualnych. Podczas jednej z kolacji urządzanych przez biznesmena poznała również magika Davida Copperfielda. Miał spytać ją, czy zdaje sobie sprawę, że "dziewczyny dostają pieniądze za znajdowanie innych dziewczyn". Nazwiska wymienione w dokumentach nie dotyczą wyłącznie osób oskarżonych w sprawie, wymienieni są tam także współpracownicy Epsteina, jego znajomi czy świadkowie.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.