Nie żyje Kevin "Geordie" Walker. Jego niezwykłym talentem inspirowały się kolejne pokolenia artystów

Nie żyje gitarzysta brytyjskiego zespołu Kiling Joke, Kevin "Geordie" Walker. Był w oryginalnym składzie grupy od końca lat 70.

Nie żyje Kevin "Geordie" Walker. Zmarł 26 listopada w Pradze. Gitarzysta brytyjskiego rockowego zespołu Killing Joke miał 64 lata. Kilka dni przed śmiercią doznał rozległego udaru mózgu. Informacja o jego zgonie pojawiła się m.in. na oficjalnym profilu zespołu na Instagramie.

Zobacz wideo Gwiazda lat 90. jest poważnie chora. Wykryto u niej stwardnienie rozsiane [WYWIAD PLOTKA]

Nie żyje Kevin "Geordie" Walker, gitarzysta zespołu Killing Joke. "Jesteśmy zdruzgotani. Spoczywaj w pokoju bracie"

O śmierci Kevina "Geordie" Walkera jako jeden z pierwszych poinformował jego bliski przyjaciel Luca Signorelli, który opublikował oświadczenie w mediach społecznościowych. "Dostałem dzisiaj telefon z informacją, że Kevin "Geordie" Walker zmarł kilka godzin temu. Przebywał w Pradze w Czechach, gdzie dwa dni wcześniej doświadczył rozległego udaru mózgu (...) Nie pamiętam, żeby jakakolwiek chwila z nim spędzona była niezręczna lub nudna. Miał reputację szorstkiego gościa i często trzymał ludzi na dystans. Robił to, bo nie chciał marnować czasu na ludzi, których nie lubił. W kwestiach sympatii kierował się wyłącznie instynktem" - napisał. Informacja pojawiła się także na oficjalnym profilu zespołu Killing Joke na Instagramie.

Z ogromną przykrością musimy poinformować, że 26 listopada 2023 roku, o godzinie 6:30 w Pradze zmarł legendarny gitarzysta zespołu Killing Joke, Kevin "Geordie" Walker. Odszedł po przejściu udaru. Był otoczony rodziną i bliskimi. Jesteśmy zdruzgotani tą informacją. Spoczywaj w pokoju bracie - czytamy we wpisie.

Informację o śmierci Walkera potwierdził też Martin Atkins z Killing Joke. Muzyk napisał, że czuje się "wypatroszony" tą smutną informacją. W hołdzie przyjacielowi opublikował piosenkę "Laugh Track" zespołu The Damage Manuel.

Geordie Walker był w zespole Killing Joke od samego początku. Inspirował kolejne pokolenia

Geordie Walker w zespole Killing Joke był od samego początku i jego grę słychać na wszystkich albumach grupy. Zespół założył wraz z Jazem Colemanem, Paulem Fergusonem i basistą znanym pod pseudonimem Youth. Grupa powstała w 1979 roku. Jego charakterystyczne gitarowe brzmienie inspirowało kolejne pokolenia muzyków. Jego talentem fascynował się m.in. Dave Grohl z grupy Foo Fighters i Jimmy Page z Led Zeppelin. Największym przebojem grupy była piosenka "Love Like Blood", której w 1985 roku słuchała cała Europa.

 
 
Więcej o:
Copyright © Agora SA