Paul Walker

Paul Walker

Paul Walker to amerykański aktor, model, producent filmowy i telewizyjny. Zdobył wielką popularność dzięki roli Briana O'Connera w serii filmów "Szybcy i wściekli", gdzie zagrał u boku Vina Diesla. Paul Walker zginął w wypadku samochodowym w 2013 roku.


Pełne imię i nazwisko: Paul William Walker IV
Data urodzenia: 12 września 1973
Miejsce urodzenia: Glendale
Data śmierci: 30 listopada 2013
Dzieci: córka Rain Meadow
Wzrost: 188 cm
Koloru oczu: niebieski
Facebook: Facebook.com/PaulWalker

Paul Walker - Młodość i pierwsze role filmowe

Paul Walker był synem modelki Cheryl Ann Crabtree oraz fotografa i krawca Paula Williama Walkera III. Miał troje rodzeństwa: dwóch młodszych braci (Cody i Caleb) i siostrę (Ashlie). Jedną z najbardziej fascynujących postaci w rodzinie Walkera był jego dziadek- William "Irish" Walker. Był on zawodowym bokserem, przeżył atak na Pearl Harbor podczas II. wojny światowej, dowodził również jednym z batalionów i, co ciekawe w kontekście zamiłowania Paula do samochodów, brał udział w wyścigach samochodowych Forda.
Młody Paul jako dziecko brał udział w wielu spotach reklamowych i już jako dwunastoletni chłopiec grał w serialu "Autostrada do nieba" produkowanym przez NBC. Będąc nastolatkiem zagrał również w takich filmach, jak "Potwór w szafie" (1987) i "Rozkaz-zabijać" (1987). Następnie Walker ukończył szkołę średnią i studiował biologię morską na kalifornijskim uniwersytecie.
W następnych latach zagrał w serialu "Dotyk Anioła", "Żar młodości", w filmach "Postrzelone bliźniaki", "Miasteczko Pleasentville", "Luz Blues" czy "Cała ona".

Paul Walker - "Szybcy i wściekli" (2001-2013)

Rola agenta FBI Briana O'Connera, który przeniknął w świat nielegalnych wyścigów samochodowych przyniosła mu sławę i sprawiła, że Walker stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych aktorów. Wystąpił w pierwszej części "Szybcy i wściekli" (2001), "Za szybcy, za wściekli" (2003), "Szybko i wściekle" (2009), "Szybcy i wściekli 5" (2011), "Szybcy i wściekli 6" (2013) oraz "Szybcy i wściekli 7", których nie dokończył. Nie zagrał jedynie w "Szybcy i wściekli. Tokio Drift", którego akcja rozgrywała się w Japonii i w którym zmieniły się główne postacie.
W tym samym czasie zagrał w "Podwójnej tożsamości" (2007) oraz "Potędze strachu" (2006).

Tragiczna śmierć Paula Walkera

Paul Walker zginął tragicznie 30 listopada 2013 roku. Tego dnia brał udział w akcji charytatywnej założonej przez siebie fundacji Reach Out Worldwire, która zbierała fundusze mające pomóc ofiarom tajfunu Hayian. Wraz z przyjacielem Rogerem Rodasem wybrał się na przejażdżkę Porsche Carrerą GT, podczas której kierujący stracił panowanie na pojazdem i wpadł na latarnię. Samochód stanął w ogniu i mężczyźni zginęli na miejscu.

Zobacz także:

Vin Diesel - Jordana Brewster - Michelle Rodriguez

paul walker

Więcej o:

paul walker

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.