Te zdjęcia dzieli 41 dni. Ogromna zmiana Wołodymyra Zełenskiego. "Nerwy, strach i zmęczenie"

Najnowsze zdjęcia Wołodymyra Zełenskiego pokazują zmianę, jaka zaszła w wyglądzie prezydenta Ukrainy od dnia, w którym rosyjska armia zaatakowała jego kraj. Internauci nie mają wątpliwości, że "każdy dzień wojny ma wypisany na twarzy".

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie Gazeta.pl 

Od samego początku wojny Wołodymyr Zełenski udowadnia, że umiejętnie mierzy się z ekstremalną sytuacją. Bez zastanowienia odrzucił propozycję Amerykanów, którzy chcieli go ewakuować, wiedząc, że dla Rosjan jest celem numer jeden. Wielka odwaga ukraińskiego prezydenta z całą pewnością przyczyniła się do tego, że jego rodacy uwierzyli, że uda im się pokonać wroga.

Zobacz wideo Wołodymyr Zełenski - przez krytyków był nazywany komikiem i klaunem, dziś odważnie przewodzi Ukrainie

Zmiana w wyglądzie Wołodymyra Zełenskiego: Widać nerwy, strach i zmęczenie

Kilka dni temu ukraińskie służby poinformowały o kolejnym dowodzie bestialskich działań armii rosyjskiej. W Buczy odnaleziono co najmniej 410 ciał, z których część została pochowana w masowych mogiłach, podczas gdy inne leżały na ulicach wśród spalonych rosyjskich czołgów i pojazdów opancerzonych. Ofiarami w większości zostali niewinni cywile - dzieci, kobiety, mężczyźni, młodsi i starsi. Na miejscu zbrodni pojawił się Wołodymyr Zełenski. Podczas rozmowy z dziennikarzami prezydent zapowiedział, że Ukraina dołoży wszelkich starań, aby odnaleźć wszystkich zbrodniarzy.

Doprowadzimy do ukarania wszystkich rosyjskich zbrodniarzy. Zostaną postawieni przed międzynarodowym wymiarem sprawiedliwości - zapewnił Zełenski.

Jedna z fotografii pochodząca z tego dnia doskonale pokazuje z jak niewyobrażalnym stresem musi sobie on obecnie radzić i jak wielka zmiana zaszła przez to w jego wyglądzie. Patrząc na kadr z przemówienia, które wyemitowane zostało 24 lutego, widzimy zupełnie innego człowieka.

Wołodymyr ZełenskiWołodymyr Zełenski Screen: YouTube, East News

Takiego samego zdania są również internauci. Pod jednym z postów, który pojawił się na Twitterze, możemy odnaleźć podobne spostrzeżenia na ten temat.

Dźwiga ogromny, wręcz niewyobrażalny ciężar odpowiedzialności za swój naród i państwo, w otoczeniu zbrodni, zniszczeń całych miast, cierpień zwykłych ludzi.
Każdy dzień wojny wypisany na twarzy.
Prawdziwy prezydent! Godny naśladowania.
Widać jak nerwy, strach i zmęczenie mają wpływ na człowieka - czytamy na Twitterze.

Takich i podobnych komentarzy możemy odnaleźć jeszcze więcej. Trudno się z nimi nie zgodzić. Niewątpliwe stres, z którym musi się mierzyć każdego dnia, odbił na nim ogromne piętno. 

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Najnowsze informacje z Ukrainy po ukraińsku w naszym serwisie ukrayina.pl

Новини з України - Ukrayina.pl

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.