Maksim Chmerkovskiy uciekł z Ukrainy. Wstydzi się, a sytuacja z pociągu bardzo mu to uświadomiła

Sławny ukraiński tancerz Maksim Chmerkovskiy uciekł przed wojną do USA, gdzie od lat mieszka z rodziną. Po wyjeździe ogarnęły go wątpliwości i wstyd. W wywiadzie przyznał, że czuł się zdruzgotany, opuszczając kraj.

Więcej aktualności o sytuacji w Ukrainie znajdziecie na stronie głównej Gazeta.pl.

Maksim Chmerkovskiy to znany tancerz ukraińskiego pochodzenia. Sławę zdobył jako trener, a później juror ukraińskiego "Tańca z Gwiazdami". Od lat występuje także w Stanach Zjednoczonych. Mężczyzna podróżuje pomiędzy Ameryką a Ukrainą, gdzie kręci m.in. nowe odcinki show. Pod koniec lutego, kiedy Władimir Putin ogłosił stan wojny, przebywał właśnie na terenie swojej ojczyzny. Kilka dni po wtargnięciu Rosji do Ukrainy udało mu się uciec, ale ostatnio przyznał, że poczuł wstyd.

Zobacz wideo

Maksim Chmerkovskiy uciekł z Ukrainy, teraz mówi o wstydzie. Wspomina wyjazd

Maksim Chmerkovskiy na co dzień mieszka w Kalifornii z żoną Petą Murgatroyd i pięcioletnim synem Shaiem Aleksandrem. Jednak w czwartek 24 lutego, kiedy dla całego świata jasne stało się, że nadeszła wojna, przebywał akurat w Ukrainie. Tancerz postanowił jak najszybciej wyjechać. Udało mu się to już w piątek. Przekroczył granicę z Polską wraz z tłumem uchodźców. Ostatnio wystąpił w programie telewizyjnym "Good Morning America", gdzie wspominał ten dzień i otworzył się na temat swojej postawy.

Czuję się źle, czuję się winny. Wstyd mi. Jest mi z tego powodu smutno. Wciąż jestem w tzw. trybie walki i ucieczki. Jestem dużym chłopcem, ale wiem, że przechodzę teraz przez coś, czego jeszcze nie czułem na poziomie mentalnym. Wpadam w takie momenty, gdy płaczę, jestem rozemocjonowany, nie umiem tego kontrolować - powiedział w programie.

Żona tancerza, Peta Murgatroyd, zamieściła kadr z lotniska, na którym widać, jak małżonkowie wpadli sobie w ramiona. Oboje zapewnili, że są zaangażowani w pomoc Ukrainie.

Nigdy nie sądziłam, że będzie to miało bezpośredni wpływ na naszą rodzinę. Nigdy nie przypuszczałam, że to, co do tej pory oglądaliśmy tylko w telewizji, stanie się rzeczywistością w 2022 roku. Nigdy go tak mocno nie przytulałam. Jestem roztrzęsiona, ale wdzięczna. Nasze życie zmienia się, niestety, na zawsze. Chociaż Maksim dotarł do domu, nie oznacza to, że nie kontynuujemy naszych wysiłków, aby nieść pomoc ukraińskim uchodźcom. Mamy w zanadrzu wielkie plany i skupiamy się wyłącznie na tej wojnie - napisała żona tancerza na Instagramie.

Maksim Chmerkovskiy poinformował z kolei, że wstąpił do organizacji Core, założonej przez aktora Seana Penna. Skupia się na pomocy dla uchodźców w miastach przygranicznych Ukrainy, finansując najpotrzebniejsze rzeczy. Przekazuje także pieniądze na przesiedlenie mieszkańców.

Plotek.pl jest dla Was i dla Was piszemy o rozrywce. Ale to nie znaczy, że nie pamiętamy i nie myślimy o Ukrainie. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie w tych miejscach:

Wszystkie wiadomości na temat wojny w Ukrainie 

Jak pomóc Ukrainie - pomoc prawna

Jak pomóc Ukrainie - pomoc rzeczowa i finansowa

Pomoc dla Przyjaciół z Ukrainy

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.