Taco Hemingway zrobił przelew, by pomóc Ukraińcom. Imponujący. Zwrócił się też do fanów. Piękne słowa

Taco Hemingway w tym przykrym okresie zabiera głos w mediach społecznościowych. Razem z innymi raperami wsparł zbiórkę na rzecz Ukrainy. Do tego samego zachęca fanów. Przy okazji wyznał, że jest dumny ze swojego pochodzenia.

Więcej ciekawych newsów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Taco Hemingway na co dzień nie udziela się w mediach społecznościowych. Zwykle wykorzystuje je do ogłoszenia dat tras koncertowych czy nowych albumów. Tym razem postanowił jednak zabrać głos w sprawie Ukrainy i wraz z kolegami z branży wsparł finansowo wschodnich przyjaciół kwotą 935 671 złotych. 

Zobacz wideo "Długo nam mówiono, że z Ukraińcami jest coś nie tak. Dowiedliśmy, do czego jesteśmy zdolni"

Filip Szczęśniak od czwartku śledzi informacje dotyczące inwazji Rosji w Ukrainie. Nie może sobie wyobrazić, że w XXI wieku wciąż dzieją się tak brutalne sytuacje. Ogarnia go beznadzieja, jednak wierzy, że technologia daje możliwość solidaryzacji.

Sytuacja, której nie byliśmy w stanie sobie wyobrazić w XXI wieku, stała się brutalną rzeczywistością. [...] Musimy jednak pamiętać, że technologia przyniosła światu bezprecedensowe możliwości solidaryzacji - pisał Taco Hemingway na Instagramie.

Taco Hemingway wspiera zbiórkę na rzecz Ukrainy. Piękne słowa

Taco Hemingway zwraca uwagę na to, że każdy z nas ma możliwość dołożenia cegiełki do odbudowy lepszego świata. On sam postanowił wesprzeć Ukrainę kwotą 100 000 złotych. Prosi o poświęcenie dwóch minut z dnia i przekazania dowolnej sumy na organizację. W tej sytuacji każda złotówka jest na wagę złota.

Przelewam 100 000 złotych na pomoc Ukrainie i apeluję do wszystkich czytających ten post, by poświęcili dwie minuty ze swojego dnia na zrobienie przelewu na jakąkolwiek kwotę, którą uważają za słuszną. Może zabrzmieć to jak truizm, ale dosłownie każda złotówka jest na wagę złota - to właśnie w naszej liczebności i wspólnocie tkwi siła, przed którą każdy tyran drży.

Nasi przyjaciele z Ukrainy jeszcze tydzień temu nie spodziewali się, że będą musieli uciekać przed wojną, chować się w schronach, czy walczyć o ojczyznę.

Kobiety i mężczyźni, dziewczynki i chłopcy, którzy jeszcze tydzień temu zajmowali się życiem codziennym, snuli plany, kochali się i uczyli, pielęgnowali rośliny i wyprowadzali psy na spacer, obecnie uciekają przed wojną, chowają się po piwnicach przed ostrzałem rakiet, albo pobierają broń z ciężarówek, by stawić heroiczny opór najeźdźcy.

Filip Szczęśniak jest wyjątkowo dumny z bycia Polakiem i Europejczykiem. Jako społeczeństwo potrafiliśmy się zjednoczyć i okazać wsparcie wschodnim sąsiadom. 

To są dokładnie tacy sami ludzie jak ja i ty. Możemy i musimy im pomóc. Obserwując reakcję świata, kontynentu i moich rodaków mogę śmiało przyznać, że w takich chwilach jestem dumny z bycia Polakiem i Europejczykiem. Slava Ukraini. Nie zostawimy was samych. Nigdy.

Plotek.pl jest dla Was i dla Was piszemy o rozrywce. Ale to nie znaczy, że nie pamiętamy i nie myślimy o Ukrainie. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie w tych miejscach:

Wszystkie wiadomości na temat wojny w Ukrainie

Jak pomóc Ukrainie - pomoc prawna

Jak pomóc Ukrainie - pomoc rzeczowa i finansowa

Pomoc dla Przyjaciół z Ukrainy

Więcej o: