Syn Tamary Arciuch dowiedział się o wojnie w Ukrainie. Jak zareagował?

Tamara Arciuch chroni dzieci przed dezinformacją na temat wojny w Ukrainie. Córka aktorki jest bardzo mała, ale syn jest już na tyle świadomy, by emocjonalnie podchodzić do tego, co dzieje się u naszych wschodnich sąsiadów.

Więcej ciekawych newsów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Władimir Putin wypowiedział Ukrainie wojnę, która toczy się także na polu informacji. Rosyjska propaganda zakłamuje obraz konfliktu, a sam dyktator sieje zamęt. Próbuje wmówić ludności, że z łatwością podbija ziemie ukraińskie, ponieważ jak twierdzi, w Donbasie dochodzi do ludobójstwa.

Zobacz wideo Transporter skradziony za pomocą ciągnika, czołg zatrzymany przez grupę cywilów. Nie tylko ukraińska armia walczy z Rosjanami

Tego typu wyssane z palca informacje można znaleźć w rosyjskiej telewizji i prasie. Jedna z grup hakerskich dokłada wszelkich starań, aby blokować kolejne źródła fałszywych informacji, a tym samym pokazywać Rosjanom prawdę.

Tamara Arciuch rozmawia z dziećmi o wojnie. Robi to w bardzo ostrożny sposób

Tamara Arciuch w rozmowie z Pudelkiem podkreśliła, że weryfikowanie newsów jest szczególnie ważne, kiedy podejmuje się tego typu tematykę z dziećmi. Partnerka Bartka Kasprzykowskiego stara się nie siać paniki i nie ogląda telewizji przez cały czas. Córka jest jeszcze mała, ale syn jest przerażony wydarzeniami ostatnich dni.

Przede wszystkim staram się nie siać paniki. Bardzo ostrożnie wybieramy z Bartkiem informacje, które weryfikujemy, żeby nie ulegać panice i nie powtarzać fake newsów. [...] Córka jest jeszcze mała, syn ma 12 lat, jest przestraszony [...]. Telewizja nie chodzi u nas non stop - mówiła Tamara Arciuch w rozmowie z "Pudelkiem".

W niwelowaniu strachu Tamarze Arciuch pomaga pomoc Ukraińcom, do czego namawia wszystkich.

Plotek.pl jest dla Was i dla Was piszemy o rozrywce. Ale to nie znaczy, że nie pamiętamy i nie myślimy o Ukrainie. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie w tych miejscach:

Wszystkie wiadomości na temat wojny w Ukrainie

Jak pomóc Ukrainie - pomoc prawna

Jak pomóc Ukrainie - pomoc rzeczowa i finansowa

Pomoc dla Przyjaciół z Ukrainy

 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.