Joanna Jabłczyńska relacjonuje przygotowania do przyjęcia rodziny z Ukrainy do swojego mieszkania. "Wysprzątane na błysk"

Joanna Jabłczyńska zdobyła się na piękny gest i przeznaczyła mieszkanie dla rodziny z Ukrainy. Zadbała o najmniejsze szczegóły i prosi fanów o pomoc. Ugości wschodnich sąsiadów po królewsku.

Więcej ciekawych newsów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Ukraina właśnie toczy wojnę z Rosją, a cała Europa stoi murem za zaatakowanym państwem. Z Polski docierają kolejne transporty z lekami, a także oferty transportu i przyjęcia wschodnich przyjaciół. Joanna Jabłczyńska postanowiła przyłączyć się do pomocowych akcji i przygotowała mieszkanie na przyjęcie Ukraińców. 

Zobacz wideo Zełenski apeluje o przyjęcie Ukrainy do Unii i ogłasza uwolnienie więźniów z doświadczeniem bojowym

Od kilku dni w mediach społecznościowych aktorki możemy obserwować nagłaśnianie kolejnych akcji i zbiórek. Sama Joanna Jabłczyńska udostępniła jednej z rodzin na warszawskim Wilanowie i zadbała o każdy najmniejszy szczegół. 

Nie miałam dawno tak intensywnego weekendu. Był tak intensywny, ponieważ zabierałam wszystkie moje rzeczy z mieszkania na Wilanowie i już jedzie do niego rodzina z Ukrainy - mówiła na InstaStories.

Joanna Jabłczyńska ugości Ukraińców. Zadbała o najmniejsze szczegóły

Obserwatorzy Jabłczyńskiej pomogli w zorganizowaniu łóżka dla dziecka, a ona sama wysprzątała mieszkanie, aby nowi mieszkańcy mogli odpocząć po podróży. Oprócz tego przygotowała dla nich słodki poczęstunek, zabawki dla dzieci, a także wino.

Na razie to, co wiem o mojej rodzinie, to jest to małżeństwo z dwójką dzieci, 9-letnia dziewczynka i 12-letni chłopiec, więc tak sobie myślę, może znalazłaby się np. firma cateringowa, która przynajmniej przez pierwszy miesiąc przynosiłaby im jedzenie, żeby troszeczkę odetchnęli po tej ciężkiej podróży.

Joanna Jabłczyńska jest pewna, że Europa załatwi Rosję solidarnością. Właśnie wyczekuje na swoich ukraińskich gości i jest wzruszona godnością i mobilizacją, jaką w ostatnich dniach wykazują się Polacy.

Załatwimy ich naszą solidarnością. Mieszkanie wysprzątane na błysk. Czekam na moją ukraińską rodzinę. Wzrusza mnie nasza jedność i mobilizacja. Gest Kozakiewicza od nas wszystkich niech leci do Putina. Ogromne dziękowania dla was wszystkich - pisała pokazując "gest Kozakiewicza".
 

Plotek.pl jest dla Was i dla Was piszemy o rozrywce. Ale to nie znaczy, że nie pamiętamy i nie myślimy o Ukrainie. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie w tych miejscach:

Wszystkie wiadomości na temat wojny w Ukrainie

Jak pomóc Ukrainie - pomoc prawna

Jak pomóc Ukrainie - pomoc rzeczowa i finansowa

Pomoc dla Przyjaciół z Ukrainy

Więcej o: