Sankcje na Rosję? Matylda Damięcka nie wytrzymała. Mocna grafika pokazuje smutną prawdę. "Milion słów w jednym rysunku"

Cywilizowany świat nakłada na Rosję sankcje za bezpodstawną agresję na Ukrainę. Poszczególne państwa nie są jednak wystarczająco ku temu zdeterminowane. Brakuje jedności zachodu. Ten problem skomentowała w swojej grafice Matylda Damięcka.

Więcej informacji na temat wojny w Ukrainie znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Temat sankcji nakładanych na Rosję zajmuje bardzo dużo czasu w rozmowach zachodnich przywódców. Chociaż zostało wypracowane stanowisko, że agresora należy dotkliwie ukarać, to jednak wciąż pojawiają się pewne punkty sporne, co do konkretnych działań. Cała sprawa, biorąc pod uwagę, że za naszą wschodnią granicą umierają ludzie, wydaje się być absurdalna. Matylda Damięcka, artystka, która słynie z celnego komentowania rzeczywistości, przedstawiła grafikę odnoszącą się do tej sprawy.

Zobacz wideo Joe Biden ogłasza pakiet sankcji na Rosję

Matylda Damięcka komentuje działania polityków w sprawie sankcji dla Rosji

Już kilkadziesiąt kilometrów za naszą wschodnią granicą trwa wojna. Giną nie tylko żołnierze, ale również cywile. Wydawałoby się, że w tej sytuacji nałożenie najbardziej dotkliwych sankcji na Rosję to tylko formalność. Rzeczywiście rosyjska gospodarka dzięki działaniom zachodu otrzyma potężny cios. Dzisiaj media obiegła również informacja, że na cel został obrany majątek samego Putina. Jednak niestety słyszymy także, że w poszczególnych sprawach nie ma jedności świata zachodniego. I tak Węgry blokują  odcięcie Rosji od bankowego programu SWIFT (do niedawna Niemcy i Włosi również nie brali pod uwagę tej sankcji). Ponadto premier Włoch, Mario Draghiego, miał wywalczyć, by zakazem eksportu z Włoch do Rosji nie zostały objęte dobra luksusowe. Chodzi tu m.in. o takie dobra, jak... mokasyny Gucci.

Widocznie sprzedawanie oligarchom mokasynów Gucci jest ważniejsze, niż uderzenie w Putina - czytamy na Twitterze Joe Barnesa, brukselskiego korespondenta "The Telegraph". 

Cała sytuacja oburzyła Matyldę Damięcką. Artystka skomentowała sprawę za pomocą sztuki. Grafikę udostępniła na Instagramie.

Srankcje - zaptytułowała ironicznie swoją pracę.
 

Obrazek nawiązuje do zablokowanych sankcji na dobra luksusowe. Widzimy krawat ekskluzywnej marki Louis Vuitton. Wyglądem przypomina on nic innego, jak trumnę. Artystka daje w ten sposób do zrozumienia, jaki jest koszt wymiany luksusowych towarów z Rosją. Pod postem pojawiła się masa komentarzy. Internauci są pod wrażeniem wyobraźni Damięckiej.

Fenomenalnie trafnie ujmujesz milion słów w jednym rysunku.
Pięknie to Pani pokazała.
Masz niesamowity dar, zawsze trafiasz w sedno.

Warto wspomnieć, że rozmowy między przywódcami krajów Unii Europejskiej na temat wyłączenia Rosji z bankowego programu SWIFT idą w dobrym kierunku. Ostatnie słowo w tej sprawie należy do Węgrów. 

Plotek.pl jest dla Was i dla Was piszemy o rozrywce. Ale to nie znaczy, że nie pamiętamy i nie myślimy o Ukrainie. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie w tych miejscach:

Wszystkie wiadomości na temat wojny w Ukrainie 

Jak pomóc Ukrainie - pomoc prawna

Jak pomóc Ukrainie - pomoc rzeczowa i finansowa

Pomoc dla Przyjaciół z Ukrainy

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.