Prezydent Ukrainy zaczynał jako kabareciarz. W komediowym serialu grał...prezydenta. Wołodymyr Zełenski wystąpił też w "Tańcu z gwiazdami"

Wołodymyr Zełenski dzisiaj dzielnie stoi naprzeciw rosyjskiej agresji. Odważna postawa ukraińskiego prezydenta budzi szacunek ludzi na całym świecie. Politykiem jest wbrew pozorom od niedawna. Zaczynał jako aktor i kabareciarz.

Więcej informacji na temat sytuacji w Ukrainie znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Rosja zaatakowała nikomu niezagrażającą Ukrainę w nocy z 23 na 24 lutego. Działanie Władimira Putina jest haniebne i zostało zgodnie potępione przez społeczność międzynarodową. Wczoraj media obiegła informacja, że zachodnia koalicja nałoży bezpośrednie sankcje na majątek kremlowskiego dyktatora. Wszyscy wiemy, jak nikczemnie zapisze się w historii Putin. Ale ostatnie dni są wielkim sprawdzianem dla innego przywódcy, Wołodymera Zełeńskiego.

Zobacz wideo Rozmowa rosyjskiego żołnierza z ukraińskim wojskiem

Wołodymer Zełenski zaczynał karierę jako kabareciarz

Prezydent Ukrainy studiował prawo, jednak nigdy nie pracował w wyuczonym zawodzie. Jeszcze będąc studentem zainteresował się tańcem. Dołączył do zespołu „Zaporoże - Krzywy Róg - Tranzyt" jako choreograf. Lata 90. to już kariera Zełenskiego w kabarecie. W 1997 roku założył grupę "95-j kwartał", w której był autorem większości skeczy. Wraz ze wzrostem popularności zespołu rosła popularność Wołodymera. Zaczął występować w telewizji. Był reżyserem i prezenterem w komediowym programie "Kwartał wieczorny".

W 2006 roku wystąpił w ukraińskiej wersji programu "Taniec z gwiazdami". Przyszły prezydent wygrał show, a jego rozpoznawalność poszybowała w górę. Po tym sukcesie Zełenski stał się jedną z najbardziej rozchwytywanych osób w ukraińskim show-biznesie. Komik zaczął grać w dużych produkcjach filmowych. W 2015 roku dostał angaż w serialu telewizyjnym "Sługa Narodu". Grał w nim, co intrygujące, prezydenta Ukrainy. Ekranizacja okazała się być dla niego wyjątkowo prorocza.

Wołodymyr Zełenski to prezydent oraz mąż i ojciec

W 2017 roku Zełenski założył własną partię polityczną. W 2019 roku wystartował w wyborach prezydenckich, które wygrał w drugiej turze, otrzymując 73,2% głosów. Żoną Wołodymera Zełenskiego jest Olena. Para wspólnie wychowuje dwoje dzieci. Córka Alexandra przyszła na świat w 2004 roku, natomiast syn Kirill urodził się w 2013 roku.

Dni próby Wołodymera Zełeńskiego

Ostatnie dni i noce są są dla Wołodymera Zełenskiego momentami próby. Prezydent zaatakowanej Ukrainy każdego dnia stoi przed wieloma dramatycznymi wyborami. W piątek kremlowska propaganda podała, że uciekł z Kijowa. Wszystko okazało się wierutnym kłamstwem. Tego samego dnia Zełenski opublikował film, na którym widzimy go w otoczeniu najbliższych współpracowników na jednej z głównych ulic miasta. Prezydent zamierza zostać w stolicy. W Europie i na świecie rośnie podziw dla tego człowieka. Mało kto dzisiaj pamięta, że Zełenski zaczynał swoją karierę, jako kabareciarz.

Plotek.pl jest dla Was i dla Was piszemy o rozrywce. Ale to nie znaczy, że nie pamiętamy i nie myślimy o Ukrainie. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie w tych miejscach:

Wszystkie wiadomości na temat wojny w Ukrainie

Jak pomóc Ukrainie - pomoc prawna

Jak pomóc Ukrainie - pomoc rzeczowa i finansowa

Pomoc dla Przyjaciół z Ukrainy

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.