Tutaj zrobisz najpiękniejsze zdjęcia na Instagram. W światowym rankingu znalazło się też polskie miasto

Magazyn podróżniczy "Big 7 Travel" polecający najpiękniejsze i najciekawsze lokalizacje turystyczne od kilku lat tworzy rankingi miejsc, które są najbardziej "instagramowe". Na liście światowych miast, które dostąpiły tego tytułu w 2022 roku, znalazła się m.in. Warszawa.

Więcej o trendach w mediach społecznościowych przeczytasz na Gazeta.pl

Chociaż możliwość zrobienia ładnych zdjęć na Instagram jako wyznacznik wyboru miejsca na wakacje może wydać się odrobinę pretensjonalny, to rankingi "Big 7 Travel" są ciekawą analizą. Jak czytamy na stronie magazynu, nie są tworzone na podstawie widzimisię, ale układa je specjalny algorytm, który bierze pod uwagę liczbę hashtagów, wyniki ankiet oraz wkład i wiedzę redaktorów. Wyniki rankingów mogą być z jednej strony ciekawą informacją dla fotografów szukających pięknych scenerii i jednocześnie dla osób, które za wszelką cenę chcą uniknąć miejsc z dużą liczbą turystów. W rankingu najbardziej "instagramowych" miast świata w 2022 roku znalazło się 50 miejsc, a wśród nich polska stolica.

Euforia"Euforia" na twarzy. Brokatowe łzy i triki, które inspirują Young Leosie

Warszawa na liście najbardziej "instagramowych" miast

Pierwsze miejsce w tegorocznym rankingu zajął Singapur, miasto-państwo w Azji Południowo-Wschodniej. Jak podkreślają twórcy rankingu, zachwyca tu nie tylko architektura i przyroda, ale także fakt, że Singapur to jedno z azjatyckich centrów kulturalnych i bardzo często odbywają się tu wyjątkowe wystawy. Na drugim miejscu w rankingu "Big 7 Travel" znalazła się należąca do Filipin wyspa Boracay, a podium zamyka O'ahu, trzecia co do wielkości wyspa leżąca w archipelagu Hawajów.

Warszawa zajęła w rankingu dość niskie, 37. miejsce, a jego autorzy wymieniają kilka najważniejszych punktów turystycznych, które warto odwiedzić.

Od malowniczego Rynku Starego Miasta po pałac w Wilanowie - na pewno znajdziesz miejsca zapierające dech w piersiach. Szukasz jeszcze więcej inspiracji? Zrób kilka zdjęć Warszawy z tarasu widokowego na dzwonnicy kościoła św. Anny lub przespaceruj się ulicami Nowego Miasta - czytamy.

Modowe wpadki w rodzinie królewskiej. Arystokraci zaliczyli faux pasModowe wpadki w rodzinie królewskiej. Arystokraci zaliczyli faux pas

To zresztą nie pierwszy raz, gdy polska stolica znalazła się na liście "Big 7 Travel". W 2019 roku magazyn stworzył podobny ranking skupiający się na miastach europejskich, w którym Warszawa uplasowała się na 30. pozycji (pierwsze miejsce zajął wówczas Dubrownik).

Więcej o: