Hołownia to prawdziwy mól książkowy. Ma wypełniony nimi cały pokój. Tak mieszka marszałek Sejmu z żoną [ZDJĘCIA]

Szymon Hołownia został wybrany nowym marszałkiem Sejmu i ma już za sobą pierwsze wystąpienie w nowej funkcji. Prywatnie polityk od lat związany jest z żoną, Urszulą Brzezińską-Hołownią, z którą wychowuje dwie córki. Urządzili sobie bardzo przytulne gniazdko w domu pod Warszawą.

Szymon Hołownia jakiś czas temu rozwijał karierę jako prowadzący "Mam talent!". Przez lata zdobył obycie przed kamerą i postanowił je wykorzystać w polityce. Lider Trzeciej Drogi został wybrany nowym marszałkiem Sejmu, a jego pierwsze wystąpienie w nowej roli, a szczególnie komentarze, które głosił z mównicy, już zostały ogłoszone hitem w mediach. Polityk dał się poznać jako osoba zaangażowana, skłonna do zmian, ale też rodzinna i oddana. W mediach społecznościowych od czasu do czasu przemyca prywatne kadry, na których można dostrzec ukochaną żonę i córki. Przy okazji widać też, jakie uwili sobie gniazdko w domu na obrzeżach stolicy. 

Zobacz wideo The best of Szymon Hołownia, Marszałek Sejmu

Tak mieszka marszałek Sejmu i pilotka myśliwca. Pokój po sufit wypełniony książkami 

Szymon Hołownia porzucił show-biznes dla polityki, jednak wyciszenie zawsze odnajduje w domu, który tworzy z żoną. Urszula Brzezińska-Hołownia ma niebezpieczną pracę, jest zawodowym oficerem Wojska Polskiego i pilotką myśliwca MiG-29 w Bazie Lotnictwa Taktycznego w Mińsku Mazowieckim. Więcej na ten temat TUTAJ. Pracę oboje umiejętnie łączą z rodzicielstwem i wspólnie wychowują dwie córki, Marysię i Elę. Na co dzień mieszkają w Otwocku, gdzie mają dom zlokalizowany w otoczeniu przyrody i drzew. 

Kuchnia uchodzi za serce każdego domu. Ta u Hołowni jest spora, nie brakuje w niej miejsca do przechowywania. Widać też wyspę kuchenną z szarym, a fronty szafek są w ciepłym odcieniu drewna. W jadalni natomiast nie mogło zabraknąć dużego stołu, przy którym cała rodzina zjada wspólnie ugotowane posiłki. Z jadalni można też wyjść na ogród. 

 

W salonie stanęła duża i wygodna kanapa w granatowym odcieniu. Obok na ścianie zawisł telewizor, a pod nim znalazła się popularna szafka RTV. Wyciszeniu sprzyja również gabinet, w którym mieści się mnóstwo książek. Sięgają niemalże sufitu. Domowa biblioteczka Hołowni jest naprawdę pokaźna. Przed nią postawiono wygodną sofę, na której można się położyć i zaczytać w lekturze.

 

Szymon Hołownia jako dumny ojciec dwóch córek dba, by przed zaśnięciem poczytać im ulubione bajki. Pokój dziewczynek jest bardzo przytulny. Nie brakuje w nim zabawek, ale i książek, które zostały też wyeksponowane na półce ściennej. Dom Szymona Hołowni i Urszuli Brzezińskiej-Hołowni otacza sporych rozmiarów ogród, który latem sprzyja zabawie z dziećmi na zewnątrz. Spędzanie czasu w tak sielskich warunkach musi być prawdziwą przyjemnością. Więcej zdjęć znajdziecie w naszej galerii na górze strony. 

Tak mieszka marszałek Sejmu i pilotka myśliwca. Pokój po sufit wypełniony książkamiTak mieszka marszałek Sejmu i pilotka myśliwca. Pokój po sufit wypełniony książkami Tak mieszka marszałek Sejmu i pilotka myśliwca. Fot. Instagram/ szymon.holownia

Więcej o:
Copyright © Agora SA