Te gwiazdy mają policyjne kartoteki. Zamaskowany Al Pacino jeździł z bronią, Justin Bieber nietrzeźwy wsiadł za kółko

"Czy warto było szaleć tak?" - śpiewała przed laty Agnieszka Chylińska. Otóż - niewarto. Tak na to pytanie może odpowiedzieć wiele zagranicznych gwiazd.

Niektóre gwiazdy mogą pochwalić się nie tylko zdjęciami z pierwszych stron gazet, ale również tymi z policyjnych kartotek. Nieliczni fotografii z aresztu mają nawet kilka. 

Zobacz wideo Dagmara Kaźmierska o podejściu ludzi po opuszczeniu więzienia: Bardzo wiele osób skreśliło mnie od razu

Justin Bieber

23 stycznia 2014 roku Justin Bieber został aresztowany pod zarzutem jazdy pod wpływem alkoholu, a jak się później również okazało marihuany i leków na receptę. Bieber brał wówczas udziału w nielegalnych wyścigach samochodowych. O czwartej rano poruszał się ulicami Miami wypożyczonym żółtym Lamborghini wraz z pasażerem. Nie posiadał ważnego dokumentu prawa jazdy. Podczas zatrzymania stawiał opór, do czego później przyznał się przed sadem. Wokalista zeznał też, że przekroczył dozwoloną prędkość. 

Ostatecznie zarzut o jazdę samochodem w stanie nietrzeźwym został wycofany. Sąd nakazał muzykowi odbycie 12-godzinnej terapii, która miała mu pomóc w opanowaniu gniewu. Na tym nie koniec, bo Bieber musiał przekazać na rzecz organizacji charytatywnej zajmującej się dziećmi 50 tysięcy dolarów. 

Justin BieberJustin Bieber Screen CBC News: The National/YouTube

O sprawie było niezwykle głośno. Rozpisywały się o niej światowe media. W sieci nie brak też fragmentów nagrań z sądowego przesłuchania krnąbrnego wokalisty, jak również jego ujęć sprzed sądu. 

 
 

Keanu Reeves

Keanu Reeves również został zatrzymany za prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu. Do sytuacji doszło w maju 1993 roku w Los Angeles. Portal toplawyer.law podaje, że aktor miał przyznać się do wszystkiego, ale nie został skazany. 

Robert Downey Jr.

Robert Downey Jr. miał wielokrotnie problemy z prawem i narkotykami. Pierwszy raz został aresztowany w 1996 roku za posiadanie heroiny, kokainy i broni (Magnum, kaliber 357). Został ponownie zatrzymany już dwa tygodnie później. Wówczas pod wpływem alkoholu włamał się do domu sąsiada w Malibu. W 1997 i 1998 roku przez kilka miesięcy siedział w więzieniu o umiarkowanym rygorze. Sąd nakazał mu także poddać się terapii. W 1999 roku trafił do Kalifornijskiego ośrodka leczenia uzależnień i więzienia stanowego w Corcoran. Na wolność wyszedł w 2000 roku. Nie nacieszył się nią długo, bo trzy miesiące później został ponownie aresztowany w Palm Springs za posiadanie kokainy i valium. Został zwolniony za kaucją w wysokości 15 000 dolarów następnego dnia.

Downey Jr. pracował w więziennej kuchni, gdzie zarabiał osiem centów za godzinę. Jak podaje portal ranker.com, często odwiedzał go Sean Penn. To samo źródło podaje, że aktor nie nudził się za kratami, bo przychodziło do niego sporo korespondencji od fanek. "Vanity Fair" oszacowało, że miało to być nawet 100 listów tygodniowo.

Warto nadmienić, że przez to, że aktor miał problemy z prawem, radykalnie zmieniono scenariusz serialu "Ally McBeal", w którym Robert Downey Jr. wcielał się w postać Larry'ego. Produkcja miała zakończyć się ślubem tytułowej bohaterki z Larrym, niestety dzień przed nakręceniem scen wesela aktor został aresztowany.

 

Al Pacino

Aktor został aresztowany 7 stycznia 1961 roku w Woonsocket w stanie Rhode Island. Miał wówczas 20 lat. Artysta wraz z aktorami Vincentem Calcagnim i Brucem Cohenem byli zamaskowani i jeździli wokół jednego z lokali. Zwrócili uwagę policjantów, którzy na tylnym siedzeniu ich auta znaleźli naładowany pistolet. Cała trójka została aresztowana za nielegalne posiadanie broni.  Aktorzy mogli wyjść na wolność po opłacaniu kaucji w wysokości 2000 dolarów. Ani Pacino, ani jego towarzyszy nie było stać na opłacenie tejże, więc musieli spędzić za kratami trzy dni. Podczas przesłuchania artysta zeznał, że broń była rekwizytem. Zarzuty karne zostały wycofane.

Lindsay Lohan

Lindsay Lohan wielokrotnie trafiła do aresztu. W 2012 roku, jak podał serwis NYPost.com, jechała do klubu nocnego. Prowadząc porsche cayenne, potrąciła pieszego, 34-letniego wówczas Jose Rodrigueza.

Zionęło od niej alkoholem i bełkotała - zeznawał poszkodowany.

Lindsay Lohan postawiono zarzuty opuszczenia miejsca wypadku oraz spowodowania urazu. Ustalono jednak, że nie była pod wpływem alkoholu. Co ciekawe aktorka planowała pozwać mężczyznę za zniesławienie, za to, że sugerował, iż była pijana. Sprawa ostatecznie rozeszła się po kościach. 

Przypomnijmy, że  2007 roku aktorkę aresztowano za jazdę pod wpływem alkoholu. W 2009 roku było tylko gorzej - oskarżono ją o prowadzenie pod wpływem alkoholu oraz posiadanie kokainy. Wówczas Lohan spędziła 250 dni na odwyku, 35 dni w zamknięciu domowym, 67 dni na pracy społecznej, a 19 dni w sądzie. W 2010 roku Lohan została skazana prawomocnym wyrokiem na 90 dni więzienia. Wszystko dlatego, że złamała wcześniejsze postanowienia sądów dotyczące przymusowego leczenia oraz zakazu prowadzenia pojazdów.

Fragmenty procesów były transmitowane.

 

Eminem

Eminem został  aresztowany 4 czerwca 2000 roku. Rapera oskarżono o uderzenie pistoletem mężczyzny, który rzekomo całował Kim Mathers, ówczesną żonę artysty. Prokuratora wycofała zarzut napaści z użyciem niebezpiecznej broni w ramach ugody. Eminem przyznał się bowiem do noszenia broni i został skazany na dwa lata więzienia w zawieszeniu.

 

Paris Hilton

Celebrytka została aresztowana w Las Vegas w 2010 roku pod zarzutem posiadania kokainy. Wszystko dlatego, że pojemnik z narkotykami wypadł jej z torebki w hotelu Wynn Las Vegas. Oststecznie została skazana na rok więzienia w zawieszeniu, 200 godzin prac społecznych i musiała ukończyć intensywny program przeciw uzależnieniom.

Trzeba przyznać, że celebrytka całkiem nieźle wyszła na zdjęciu policyjnym. 

O procesie również było głośno, a fragmenty z sali sądowej trafiły do telewizji. Popularne stało się zwłaszcza nagranie, na którym Hilton przyznała się przed sądem do posiadania kokainy. 

 

Wszyscy jesteście zaproszeni na NOC OSCAROWĄ Plotka i Radia Złote Przeboje! Program na antenie radia poprowadzą Marcin Wolniak i Wojtek Babiarczyk. Od 3:30 nasi dziennikarze będą relacjonować to, co będzie się działo w Dolby Theatre w Los Angeles. Szykujcie popcorn i szampana albo po prostu dużo kawy. Stroje wieczorowe nieobowiązkowe!

Więcej o:
Copyright © Agora SA