Gwiazdy "Dynastii". Heather Locklear miała problemy z prawem. John Forsythe poważnie chorował

"Dynastia" była jednym z najpopularniejszych seriali lat 80. i 90. Historia bogatej rodziny Carringtonów doczekała się dziewięciu sezonów. Sprawdzamy, jak potoczyły się losy aktorów i aktorek wcielających się w główne role.

Ponad 30 lat minęło od emisji w Polsce pierwszego odcinka "Dynastii". Saga rodu Carringtonów natychmiast skradła serca widzów, a występujące w niej osoby stały się gwiazdami i zyskały grono wiernych fanów. Zobaczcie, jak dziś wygląda słynna Alexis, czyli Joan Collins, a także Krystle (w tej roli Linda Evans). Niektórzy z odtwórców głównych ról już nie żyją. 

Zobacz wideo "Dynastia", czyli serial seriali, w którym miało być wszystko na bogato [Popkultura Extra]

Linda Evans - Krystle Carrington

Widzowie zapamiętali Lindę Evans jako Krystle Carrington. Żona potężnego magnata naftowego była ikoną elegancji i luksusu. Za tę rolę w 1982 roku otrzymała nagrodę Złotego Globu, a trzy lata później została uhonorowana statuetką People’s Choice Award. Na początku lat 90. zdobyła także nominację do nagrody Emmy.

Po tym, jak zakończyła się jej przygoda z serialem, pojawiła się jeszcze w kilku innych produkcjach, ale nie zdołały one powtórzyć sukcesu "Dynastii". Pod koniec lat 90. zrobiła przerwę od występów przed kamerami. Wróciła w 2009 roku, gdy wystąpiła w kulinarnym show "Hell’s Kitchen". Z kolei rok temu zagrała w filmie "Łabędzi śpiew".

Co ciekawe Evans jest bardzo aktywna w mediach społecznościowych, gdzie chętnie dzieli się z internautami ciekawostkami z życia prywatnego. 79-letnia aktorka jest dwukrotną rozwódką i obecnie cieszy się życiem singielki. 

Linda EvansLinda Evans Screen: YouTube, Instagram/@lindaevansofficial

Heather Locklear - Sammy Jo Carrington

"Dynastia" wypromowała także Heather Locklear. Aktorka wcielała się w postać Samanthy Josephine, pięknej siostrzenicy Krystle, która wykorzystywała swój urok osobisty, aby manipulować ludźmi.

Po zakończeniu serialu Locklear nie zrezygnowała z kariery aktorskiej. Wystąpiła w "T.J. Hooker" i "Melrose Place" oraz w filmie "Podpalaczka" na podstawie książki Stephena Kinga. Czterokrotnie była nominowana do Złotego Globu. Oprócz aktorstwa zajęła się także modelingiem i występowaniem w reklamach. Pasmo sukcesów przerwały jednak problemy w życiu osobistym. 

Dwa razy wychodziła za mąż. Za Tommy’ego Lee z Mötley Crüe i Richiego Samborę, gitarzystę zespołu Bon Jovi. Oba małżeństwa zakończyły się rozwodem. Upadająca kariera, brak szczęścia w miłości spowodowały, że Locklear nadużywała alkoholu i narkotyków. Wielokrotnie trafiała na odwyk. W 2018 roku została oskarżona o pobicie policjanta oraz utrudnianie działań służb. Podczas incydentu była pod wpływem alkoholu. Jesienią tego samego roku trafiła do szpitala psychiatrycznego, gdzie pozostała dłużej niż wcześniej przypuszczano. Obecnie stan aktorki jest coraz lepszy i próbuje odbudować swoją karierę. Nowy film z jej udziałem miał premierę 16 października 2021 roku.

Heather LocklearHeather Locklear Screen: YouTube, Instagram/@heatherlocklear

Joan Collins - Alexis Morrell Carrington Colby Dexter Rowan

Bez wątpienia największą popularność dzięki ‘’Dynastii’’ zyskała Joan Collins. Aktorka zrobiła karierę, o jakiej większość może tylko marzyć. Udział w kultowej produkcji zagwarantował jej status wielkiej gwiazdy i wiele prestiżowych nagród. Pomimo tego, że na swoim koncie ma ponad 70 filmów i prawie 50 seriali, to nigdy nie udało jej się odciąć od postaci Alexis. 

Obecnie Joan Collins ma 89 lat i jest aktywną użytkowniczką mediów społecznościowych, gdzie regularnie chwali się wystawnym życiem u boku  menadżera teatralnego Percy Gibsona. 

Joan CollinsJoan Collins Screen: YouTube, Instagram/@joancollinsdbe

John James - Jeff Colby

John James wcielił się w rolę Jeffa Colby’ego, spadkobiercy ogromnej fortuny. Podobnie jak jego koleżanki on również został wyróżniony wieloma prestiżowymi nagrodami. Aktor wystąpił gościnnie w ‘’Statku miłości’’, ‘’Dotyku anioła’’ oraz w serialu ‘’Wszystkie moje dzieci’’. Ostatecznie nie zrobił oszałamiającej kariery. 

Obecnie ma 66 lat i od 1989 roku jest mężem Denise Coward, ex-Miss Australii, z którą ma córkę Laurę i syna Philipa. We wrześniu odbyła się premiera filmu "My son Hunter", w którym wciela się w rolę Joe Bidena. 

John JamesJohn James Screen: YouTube

Michael Nader - Dex Dexter

Nader zasłynął rolą Farnswortha "Dexa" Dextera. Pojawił się w czwartym sezonie serialu, w 1983 roku i został już do końca. W latach 1991-2001 zagrał Dimitriego Maricka w "All My Children", jednej z najbardziej znanych oper mydlanych w Stanach Zjednoczonych. Na swoim koncie miał też takie produkcje, jak "Gidget", "As The World Turns" czy "Magnum". Aktor, mając 76 lat, zmarł w sierpniu 2021 roku. Chorował na raka. O śmierci poinformowała jego żona, Jodi Lister, w specjalnym oświadczeniu.

Z ciężkim sercem dzielę się wieścią, że mój ukochany Michael odszedł. Przeżyliśmy wspólnie 18 wspaniałych lat, w otoczeniu licznych psów, które wychowaliśmy bądź adoptowaliśmy (...). Michael był pięknym i fascynującym człowiekiem, obdarzonym wieloma talentami. Na zawsze będę za nim tęsknić.

Michael NaderMichael Nader Screen: YouTube

John Forsythe - Blake Carrington

Nasze zestawienie zamyka niezapomniany Blake Carrington, którego zagrał John Forsythe. Aktor był uwielbiany nie tylko przez fanów "Dynastii" z całego świata, ale i przez wszystkich członków ekip filmowych. Pomimo że zdobył ogromną sławę i fortunę, to w życiu prywatnym zmagał się z problemami zdrowotnymi. 

W 1979 roku przeszedł poczwórną operację wszczepienia bypassów. W roku 2006 okazało się, że ma raka jelita grubego. Cztery lata później zmarł. Za przyczynę śmierci podano nie nowotwór a powikłania po zapaleniu płuc. Miał 92 lata.

John ForsytheJohn Forsythe Screen: YouTube


 Więcej o: